Korea Południowa – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie

fot. VK

„Koreańczycy mówią o swojej ojczyźnie „kraj porannej ciszy”. W Korei niemal wszędzie doświadczyć można niezwykłego spokoju na łonie dzikiej przyrody. W samotnych klasztorach Gór Diamentowych, na wyspie Jeju, w tradycyjnych, wielowiekowych wioskach. Korea to nieodkryty jeszcze przez turystów, swoisty klucz do poznania kultury Azji, miejsce gdzie w harmonii, tak jak w umieszczonych na fladze Korei znakach ying i yang, egzotyczna kultura współgra ze współczesnością” – tak o Korei Południowej pisze w swojej ofercie biuro podróży Opal Travel.

10 dni pełnych smaków, zapachów, niezapomnianych widoków, spotkań z przyjaznymi i gościnnymi ludźmi. Jeśli marzycie o wyprawie do Azji – Korea będzie dobrym wyborem. Zwłaszcza, że to kraj bezpieczny, otwarty na turystów, pełen udogodnień i rozwiązań ułatwiających podróżowanie – mobilne aplikacje, płatności bezgotówkowe, wielojęzyczne oznakowania – to nie jest oczywista kwestia w wielu azjatyckich krajach.

Większość podróżnych zaczyna koreańską przygodę od zwiedzania Seulu. I choć to miasto robi ogromne wrażenie, jako nowoczesna, wysoko rozwinięta metropolia, to kryje też w sobie wiele architektonicznych, przyrodniczych i kulturowych skarbów. Te kontrasty nadają mu niepowtarzalnego charakteru i klimatu, których najlepiej doświadczyć podróżując transportem publicznym. Ten zawiezie nas m.in. do pałaców królewskich Changdeokung i Gyeongbokgung, gdzie zobaczymy kunszt koreańskiej architektury i sztukę planowania ogrodów. Potem wizyta w jednym z najważniejszych centrów szamanistycznych w kraju – Ingwansa. Ten kompleks świątynny mieści się na górze Ingwansan, z której rozpościerają się niesamowite widoki.

Ponad dwa tysiące gatunków zwierząt i tysiąc czterysta gatunków roślin to bogactwo Parku Narodowego Seoraksan, położonego w Górach Diamentowych. Unikalne górskie krajobrazy i ukryte w lesie wodospady zachęcają do spacerów nie mniej niż fakt, że park ten wpisany jest na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Spacer Doliną Tysiąca Buddów i wizyta w kameralnej, pochodzącej z VII wieku świątyni Sinheung – najstarszym w Korei miejscu kultu Seon (Zen), pozwala przenieść się w czasie i poczuć spokój i harmonię, tak charakterystyczne dla tego kraju.

Pozostając w kulturze Zen warto jeszcze odwiedzić Busan, a w nim Beomeosa – jedną z największych i najstarszych świątyń buddyjskich w Korei. Tam można poznać tajniki tradycyjnej medytacji Zen. Dobrze zarezerwować sobie trochę czasu na spacer po malowniczym Busan – największym mieście portowym, drugim co do wielkości mieście w Korei. Punktem obowiązkowym tutaj jest przechadzka po malowniczym nadbrzeżu Morza Wschodniokoreańskiego.

Wyspa Jeju to ostatni punkt wyprawy. To wulkaniczna wyspa, która charakteryzuje się odmiennym niż reszta Korei, subtropikalnym, monsunowym klimatem. Rosną tu palmy i cytrusy, występuje dżungla i bajeczna rafa koralowa. Jeju to mieszanka pierwotnych lokalnych elementów, wpływów kontynentalnych i echa mongolskich i japońskich najazdów. Słynie z wulkanicznych krajobrazów, które przyciągają wielu turystów. Całodzienna wycieczka po wyspie obejmuje zwiedzanie wulkanów Sangumburi i Seongsan, tradycyjnej wioski Seongeup, w której można zobaczyć stare domostwa wykonane z kamieni powstałych z lawy wulkanicznej, skały Seopjikoji na wschodnim wybrzeżu, wodospad Cheonjiyeon oraz długą na 14,3 km jaskinię Manjanggul. Jeju to także raj dla miłośników turystyki aktywnej. Dla chętnych organizowane są rejsy łodzią podwodną, łódką i jachtem, loty balonem, spotkania z haenyo – lokalnymi poławiaczkami pereł, wizyta w wiosce mongolskiej, warsztaty ceramiki i garncarstwa, wycieczka na plantację mandarynek i wiele, wiele innych atrakcji.

No więc jak? Każdy znajdzie coś dla siebie?

Pełna oferta koreańskiej przygody z biurem podróży Opal Travel dostępna jest tutaj: https://www.opaltravel.pl/wyprawy/korea-poludniowa/korea-2/

Materiał powstał we współpracy z Visit Korea