Kopalnia Złota w Złotym Stoku po lockdownie. Jak żyć? [PODCAST #9]

Rozmowa z niezwykłą postacią polskiej turystyki. Jej historia to niemal gotowy scenariusz hollywoodzkiej produkcji, a stworzona przez nią Kopalnia Złota w Złotym Stoku to jedna z turystycznych perełek Dolny Śląsk Travel i naszego kraju. Jak radzi sobie w tych ciężkich czasach? Epidemia koronawirusa zaatakowała dzieło jej życia – o tym, jak walczy o swoje marzenia opowiada Elżbieta Szumska, założycielka i właścicielka Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Najgorsza rzecz, to załamać się i poddać. Jak tego uniknąć, jak w trudnym 2020 roku udoskonalać obiekt, przygotowywać go na gości, jak utrzymać pogodę ducha i optymizm?

Rozstanie z pracownikami, to największy ból, jaki dotknął przedsiębiorców w ubiegłym roku. Obecnie Kopalnię odwiedzają w „dobre dni” dziennie dwa autokary, w normalnych czasach było ich 50. Bez wycieczek szkolnych maj i czerwiec są dla atrakcji turystycznych miesiącami straconymi. Bardzo brakuje otwarcia granic, turyści z Czech stanowili 30 proc. wszystkich gości.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast