Kopalnia Wieliczka – już niedługo gość nr 1 000 000

W najbliższych dniach wielicką kopalnię odwiedzi milionowy w tym roku turysta. Zostanie on uhonorowany prestiżowymi nagrodami, w tym solną rzeźbą, voucherami o wartości kilku tysięcy złotych (na ofertę i usługi Kopalni, do wyboru jeden z trzech) oraz…. beczką soli.
Kajetan d’Obyrn prezes zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” SA, powiedział: „W tym roku Kopalnię odwiedziło już ponad 990 tysięcy turystów. W samym sierpniu gościliśmy prawie 201 tysięcy osób – to rekord miesięczny jakiego do tej pory w historii kopalni jeszcze nie było. Milionowego turysty spodziewamy się już w najbliższym tygodniu. Odliczanie do miliona rozpoczęliśmy 4 września na profilach firmowych kopalni w socialmedia.”
Rok temu milionowego gościa kopalnia powitała 30 września. Szczęście uśmiechnęło się do Indiry Draper, turystki z Kanady. Pani Draper przyjechała do Polski na ślub i postanowiła przy okazji pozwiedzać nasz kraj. Niesamowite imponujące miejsce! Chętnie wzięłabym tutaj ślub – tak cieszyła się Liu Jiaying, milionowa turystka roku 2013. Do kopalni zawitała w pierwszej połowie października, przyjechała z północnych Chin.
Nieco później, bo pod koniec października kopalnia podejmowała milionowego gościa 2012. Jak się okazało, nagrody i fanfary czekały na Dmitrija Durova z Tarnogrodu. – Nie oczekiwałem, że zostanę milionowym gościem! To wspaniała niespodzianka! Pan Durov podziemną Wieliczkę zwiedzał wraz z rodziną. Przyjechał do kopalni, kierując się opiniami internautów, którzy polecili ją jako ósmy cud świata.
Listopadowy dzień roku 2011 był szczególnie miły dla Małgorzaty Kawińskiej, Polki z Podkarpacia na stałe mieszkającej w Holandii. Z tytułu Milionowego Turysty ucieszyła się tym bardziej, że jak sama przyznała, wyjąwszy drobną sumę w Lotto, dotąd niczego nie wygrała.
O podwójnym szczęściu mogła mówić milionowa turystka 2010 Urszula Szczęsnowicz. Pod koniec grudnia postanowiła z mężem i córką zrealizować nagrodę – pobyt w jednym z krakowskich hoteli. Pobyt w stolicy Małopolski był okazją, żeby zobaczyć jej najważniejsze zabytki i tak rodzina z Mławy trafiła do Kopalni Soli „Wieliczka”.
POWIĄZANE WPISY
30 kwietnia 2026
POT: Blisko połowa Polaków spędzi majówkę poza domem. Na pierwszym miejscu relaks
Wypoczynek i relaks pozostają głównym motywem majówkowych wyjazdów Polaków. Jednocześnie…
0 Komentarzy6 Minuty
30 kwietnia 2026
Turystyka wchodzi w erę AI. Za nami premiera nowego Raportu PromptEye
Sztuczna inteligencja coraz częściej zastępuje tradycyjne wyszukiwarki w planowaniu…
0 Komentarzy5 Minuty
30 kwietnia 2026
Nowe Kolejkowo w Gdańsku. Otwarcie zaplanowane na 2027 rok
Na turystycznej mapie Gdańska pojawi się nowa atrakcja. W pierwszym kwartale 2027 roku w…
0 Komentarzy1 Minuty
24 kwietnia 2026
Szczyrk Mountain Resort zaprasza na majówkę
Majówka w Szczyrk Mountain Resort upłynie pod znakiem wydarzeń plenerowych. Na początku…
0 Komentarzy1 Minuty
24 kwietnia 2026
Dolny Śląsk stawia na turystykę rowerową. Nowe trasy i bogaty kalendarz imprez w 2026
Dolny Śląsk stawia na turystyką rowerową - w regionie przybywa zarówno nowych tras, jak i…
0 Komentarzy4 Minuty
24 kwietnia 2026
GAR i MPI Poland łączą siły w branży MICE
21 kwietnia 2026 r. podczas wydarzenia Effect MICE w Łodzi podpisano porozumienie o…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2026
POT nagrodzi działania na rzecz zrównoważonej turystyki. Rusza konkurs „Blisko Natury”
Polska Organizacja Turystyczna wraz z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną ogłosiły…
0 Komentarzy1 Minuty
21 kwietnia 2026
Nowy raport pokazuje, które marki są widoczne dla algorytmów. Itaka na pierwszym miejscu
Sztuczna inteligencja coraz częściej decyduje o tym, które marki i kierunki turystyczne…
0 Komentarzy4 Minuty
21 kwietnia 2026
Nowa oferta Highline Warsaw w segmencie MICE. Wydarzenia na trzech poziomach Varso Tower
Highline Warsaw rozwija ofertę eventową w Varso Tower, opierając ją na wielopoziomowym…
0 Komentarzy1 Minuty










