Konsolidacja na rynku platform czarteru jachtów. Click&Boat przejmuje konkurencję

Click&Boat, wiodąca platforma czarteru jachtów w Europie, przejęła konkurencyjną firmę Oceans Evasion, działającą na rynku francuskim od 1995 roku. Przejęcie stało się możliwe dzięki otrzymanemu w ubiegłym roku dofinansowaniu w kwocie 4 milionów euro.

Click&Boat rozszerzyło zakres świadczonych usług i zostało agencją turystyki morskiej. Dla polskich klientów oznacza to dostęp do szerszej oferty, do tej pory kierowanej przede wszystkim do francuskojęzycznej klienteli Oceans Evasion.

Więcej usług dla polskich klientów

Zakup Oceans Evasion (pierwotnie SPI Location) to kolejny krok konsolidacyjny Click&Boat, po przejęciu innych francuskich konkurentów: Sailsharing w 2016 roku i Captain’Flit w 2018 roku. W ten sposób firma wzbogaciła się o ponad 20-letnie doświadczenie w wynajmie jachtów żaglowych i katamaranów.

„Unikalne podejście i szeroka oferta Oceans Evasion staną się integralną częścią usług świadczonych przez Click&Boat. Duch naszej firmy pozostanie nienaruszony i włączony jako integralna część do Click&Boat. Cyfrowa sprawność tej platformy doskonale łączy się z naszym doświadczeniem w żeglarstwie w odległych destylacjach” – mówi Jean-Michel Guyomar, który założył Ocean Evasion wraz z synem Antoine’em.

Dzięki przejęciu Oceans Evasion, do 115-osobowego zespołu Click&Boat pracującego w biurach w Paryżu, Marsylii i Miami, dołączyło kilkunastu doświadczonych pracowników we francuskiej Bretanii.

Czarter w nowych lokalizacjach

„W nadchodzących miesiącach poprawimy internetową widoczność marki Oceans Evasion oraz user experience użytkowników strony. Oceans Evasion ma w swojej ofercie 7000 łodzi, które stanowią doskonałe uzupełnienie portfolio Click&Boat” – komentuje Jérémy Bismuth, współzałożyciel startupu.

Nowe jednostki rozszerzą ofertę w popularnych wśród polskich klientów lokalizacjach, takich jak: Chorwacja, Grecja, a także na Karaibach, Oceanie Indyjskim i Pacyfiku. Przejęcie pozwoli firmie osiągnąć obroty w wysokości 50 milionów euro w 2019 roku.

W ramach przejęcia firma Click&Boat nabyła również biuro podróży Oceans Voyages, oferujące pakiety all inclusive. Dzięki temu klienci będą mogli zarezerwować na platformie wszystko, co potrzebne do zorganizowania wakacji na jachcie. Zespół Oceans Voyages będzie proponował pakiety all-inclusive miłośnikom wypoczynku na wodzie.

All-inclusive na łodzi

„Naszą ambicją jest, aby strona Click&Boat stał się platformą kompleksowej obsługi w zakresie wyjazdów żeglarskich. Za pomocą kilku kliknięć będzie można zarezerwować wszystko, co niezbędne do zorganizowania niezapomnianego urlopu na pokładzie: lotów, noclegów w hotelu i wynajmu łodzi” – podsumowuje Edouard Gorioux, współzałożyciel Click&Boat.