Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018

Ruszają zapisy do Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018. Zgłoszenia gmin – do 10 sierpnia.

Regulaminy oraz karty zgłoszenia do konkursu dostępne są na stronie www.narowerze.pttk.pl w zakładce Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie certyfikatów dla najlepszych gmin odbędzie się w dniach 13-15 września podczas największych rowerowych targów w Polce – Kielce Bike Expo. Laureaci oprócz certyfikatu i wyróżnień dla Gmin Przyjaznych Rowerzystom, w tym roku dzięki partnerom – będą mogli wyjechać z cennymi nagrodami dla gmin – m.in. rowerem elektrycznym od TrybEco (www.trybeco.com), stacją naprawy rowerów od Ibombo (www.ibombo.com.
Po raz trzeci gminy, które już trzykrotnie otrzymały certyfikaty będą mogły ubiegać się o Grand Prix! Najwyższe wyróżnienie naszego konkursu przyznawane od 2016 roku.
Wszyscy laureaci dostaną również zaproszenie i możliwość zaprezentowania się na stoisku PTTK – Rowerem przez Polskę podczas Kielce Bike Expo, zupełnie za darmo przez cały czas trwania targów!

Idea stworzenia konkursu dla gmin powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno- Krajoznawczym – Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy.

Do tej pory wśród laureatów konkursu znalazły się takie gminy jak m.in.: Józefów, Piotrków Trybunalski, Malbork, Leszno, Tczew, Białystok, Murowana Goślina, Kołobrzeg, Kościan, Szklarska Poręba czy Kruszwica.