Kolejne cztery linie lotnicze wprowadzają Amadeus Cars

Amadeus ogłosił, że cztery kolejne linie lotnicze – Air France, Lufthansa, Qatar Airways i TAM zaczęły stosować system Amadeus Cars, który umożliwia oferowanie pasażerom wynajmu samochodów w serwisach internetowych linii. Liczba przewoźników lotniczych korzystających z tego systemu wzrosła w ten sposób do 14.

Amadeus cars zawiera z szeroki wachlarz rozwiązań on-line, które pozwalają liniom lotniczym dużą swobodę i różnorodność w ofercie samochodów do wynajęcia. System jest przystosowany do serwisów internetowych linii pod względem wyglądu i łatwości obsługi. Dzięki temu klienci linii lotniczych mogą na każdym etapie rezerwacji biletów wynająć również samochód. Amadeus współpracuje z 33 firmami wynajmującymi auta w 37 tysiącach miejscach na całym świecie. Rozwiązanie jest korzystne dla obu stron, wypożyczalnie trafiają bowiem do serwisów internetowych linii lotniczych, co z pewnością zwiększy liczbę ich klientów.

Peter Altmann, szef Amadeus Cars powiedział: “Fakt, że cztery ważne linie lotnicze wybrały Amadeus Cars, jako narzędzie do obsługi wynajmu samochodów na swoich stronach internetowych potwierdza nasza pozycję lidera na rynku systemów rezerwacyjnych i pokazuje skuteczność Amadeusa w szukaniu nowych rozwiązań dla uzyskania dodatkowych przychodów.”