Kolejka górska w Śląskim Parku Rozrywki nagrodzona

archiwum TMR

IAAPA, najważniejsze na świecie stowarzyszenie skupiające parki rozrywki przyznało Lech Coaster w Śląskim Parku Rozrywki II nagrodę w kategorii “Najlepsze nowe kolejki 2017 (The Best New Coaster 2017”.

IAAPA zrzesza poand cztery tysiące parków oraz właścicieli parków ze 100 państw z całego świata.
Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymała hiszpańska kolejka Red Force z parku Ferrari Land, zaś miejsce trzecie – niemiecka Star Trek z parku Movie Park Germany.
Lech Coaster został zbudowany w tym roku przez właściciela Śląskiego Parku Rozrywki, słowacką spółkę Tatry Mountain Resort (TMR).

Paweł Cebula dyrektor Śląskiego Parku Rozrywki, powiedział: “Nagroda jest dla nas bardzo ważna, jest nagrodą za pracę, którą wykonaliśmy przy technicznym przygotowaniu nowej atrakcji.”

Július Vinter, dyrektor spółki TMR w Polsce, która jest głównym inwestorem w Śląskim Parku Rozrywki, dodał: „Lech Coaster to atrakcja, którą choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy Polak. Dostarcza emocji, ale i symbolizuje w piękny sposób legendę z historii Polski. Nasze prace w parku nie kończą się, już w przyszłym sezonie goście będą mogli się cieszyć nową atrakcją – interaktywnym Dark Ridem o nazwie Bazyliszek.“

Lech Coaster ma długość 908 metrów, wysokość 40 metrów, ma 4 ostre zakręty, jazda po nim z prędkością 100 kilometrów na godzinę trwa 104 sekundy.

www.legendia.plwww.legendia.pl