Kobiety – hotelarze ponownie spotkały się w Ostródzie

W marcu w hotelu Willa Port w Ostródzie ponownie odbyła się konferencja Kobieta Hotelarz zorganizowana przez Polskie Hotele Niezależne. Wydarzenie wzmocniło relacje biznesowe kobiet – hotelarek, które miały okazję wysłuchać wykładów i paneli dyskusyjnych oraz lepiej się poznać.

Konferencja Kobieta – Hotelarz została otwarta przez prezeskę zarządu PHN – Elżbietę Lendo. Tak jak w ubiegłym roku przywitała uczestników również w języku ukraińskim. Mówiła m.in. o wsparciu i wspólnym pielęgnowaniu wartości.

„Dzień Kobiet to święto, które powstało, abyśmy wszyscy mogli się dzisiaj spotkać i nawzajem wspierać. Przede wszystkim życzmy sobie i dbajmy o postęp, by uzyskać nowe, ale też jakościowe rzeczy, czy rozwiązania. Dbajmy o etos pracy, bo jest to wartość i norma odnosząca się do fundamentów naszego funkcjonowania. Dbajmy o współpracę, bo jest to niezwykle ważna zdolność do współdziałania. Obecnie umiejętność pracy w grupie oraz budowanie relacji z innymi ludźmi to bardzo istotne kompetencje. Dbajmy o szacunek, bo jeśli będziemy szanować samych siebie, to będziemy również potrafili okazać to naszym kolegom i koleżankom. Dbajmy o tradycje, które gwarantują naszą tożsamość. Powinniśmy też zadbać o różnorodność, bo wpływa na naszą wyjątkowość i na to kim jesteśmy. Nie mogę też zapomnieć o jeszcze jednej wartości, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna: dbajmy o wolność” – rozpoczęła konferencję Elżbieta Lendo, prezeska zarządu PHN.

Następnie Anna Gacek – absolwentka szkoły hotelarskiej EHL Hospitality Business School w Szwajcarii w ramach Akademii Młodych Hotelarzy przedstawiła na przykładzie hotelarstwa w Polsce i Europie jak wybrać jakościową ścieżkę edukacyjną, która pomoże w zbudowaniu prestiżu wybranego zawodu.

Pierwszy wykład wygłosiła Ewa Wilmanowicz, która opowiedziała o trendach w budowaniu reputacji na rok 2023. Według mówczyni motywacyjnej coraz mocniej stawiamy m.in. na budowanie marki osobistej lidera. Najważniejsze w tym jest realne zaangażowanie osoby, która chce pracować nad swoim nazwiskiem.

Z kolei Marta Klepka poprowadziła panel poświęcony kreowaniu kultury inkluzywności w biznesie. O podejściu firm do tworzenia środowiska pracy, w którym każdy pracownik ma szansę na wykorzystanie swojego potencjału dyskutowali: Michał Kozak – prezes zarządu hotel Arłamów S.A., Paweł Lewtak – prezes zarządu Hoteli Warszawskich „Syrena” i Wiceprezydent European Hotel Managers Association, Janusz Mitulski – Senior Director Central & Eastern Europe w Marriott International, Daniel Puciato – członek zarządu ds. handlowych PHH oraz Radosław Boćkowski – CEO Zdrojowa Hotels Sp. z o.o.

Mniej turystyczny, ale również inspirujący wykład o życiu, ambicjach i pokonywaniu własnych słabości poprowadziła Monika Kuszyńska – wokalistka i autorka tekstów, która jest pierwszą w historii konkursu piosenki Eurowizji piosenkarką poruszającą się na wózku.

Kolejna ważna debata tego dnia dotyczyła siły kobiet w ukraińskim biznesie. O ich ambicjach, pracowitości i adaptacji do zmian opowiedziały: Maryna Miryk – z Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy, Mara Kejta – dyrektorka generalna HAY Boutique Hotel & SPA, Oleksandra Gagarina – zastępczyni dyrektora generalnego Dnister Hotel lviv, Czikita Iryna – z Edem Resort Medical & SPA i Natalia Barna – profesorka katedry Turystyki, Dokumentacji i Komunikacji Międzykulturowej Uniwersytetu “Ukraina”, dyrektorka Instytutu Filologii i Komunikacji Spolecznej, doradca prezydenta.

Natomiast o kobiecych motywacjach do działania i o tym, czy rutyna może być kluczem do sukcesu dyskutowały Aneta Jeton Szotek – General Manager w AC by Marriott Wrocław, Aneta Lewandowska – Director of Sofitel Warsaw Victoria, Sylwia Korzeniewska – dyrektorka hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport oraz Małgorzata Morek – Hilton Development Director Poland & Eastern Europe. Chociaż rutyna kojarzy nam się z nudą, a czasem nawet z wypaleniem zawodowym, to okazuje się, że jest ona kluczem do sukcesu dla wielu kobiet. Wśród najpopularniejszych nawyków panie wymieniały m.in. aktywność fizyczną, medytację, naukę oraz dbanie o rodzinę i przyjaciół.

Ostatni wykład tego dnia należał do Iwony Guzowskiej, która przekonywała słuchaczy, że nie zawsze musimy dać z siebie wszystko, by być wystarczająco skutecznym w działaniach. Ona również w swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważne są relacje zarówno z najbliższymi, jak i z samym sobą. Po podsumowaniu całodniowego wydarzenia, wszyscy goście zostali zaproszeni na uroczystą kolację z muzyką na żywo.

Patronem wydarzenia „Kobieta – Hotelarz” był portal WaszaTurystyka.pl.