KLM zaczął latać do Cartageny w Kolumbii

archiwum KLM

Linie KLM dodały do swojej siatki połączeń dalekiego zasięgu kolejne miasto w Ameryce Południowej. W przyszłym roku, od 28 marca holenderską linią będzie można polecieć do Cartageny w Kolumbii.

Samolot KLM z Amsterdamu, będzie miał przystanek w Bogocie i docelowo będzie lądował w Cartagenie. Tym samym, od 28 marca 2016 linia rezygnuje z dotychczasowego połączenia do kolumbijskiego miasta Cali, zastępując je Cartageną. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu najnowszą maszyną we flocie KLM – Boeingiem 787-900 „Dreamliner”.
W ofercie KLM na trasie do Bogoty/Cartageny dostępne będą następujące połączenia realizowane trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty:
Wylot z Amsterdamu o godzinie 10:15 i przylot do Bogoty o godzinie 14:00, czasu lokalnego. Następnie połączenie Bogota-Cartagena – wylot o 15:40 i przylot na miejsce o godzinie 17.10. Wylot powrotny z Cartageny zaplanowany jest na godzinę 18:15 i powrót do Amsterdamu o 10:45 następnego dnia. Ponadto codzienne loty do Bogoty z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu realizuje partner KLM – francuski przewoźnik Air France.

Pieter Pieter Groeneveld, vice prezes KLM ds. planowania siatki połączeń, powiedział: “KLM cały czas inwestuje w swoją ofertę i optymalizuje siatkę połączeń w oparciu o potrzeby swoich klientów, jak i względy ekonomiczne przedsiębiorstwa. Liczba naszych pasażerów do Cali, zwłaszcza w segmencie biznesowym stopniowo malała. Dlatego postanowiliśmy zamknąć połączenie do Cali i zastąpić je lotem do Cartageny, która ma o wiele większy potencjał turystyczny. Cartagena jest pięknym historycznym miastem usytuowanym nad Morzem Karaibskim, dzięki czemu z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających z całego świata. Wierzymy, że połączenie biznesowej Bogoty z turystyczną Cartageną jest bardzo dobrą kombinacją dla wielu naszych podróżnych, która jeszcze bardziej wzmocni obecność KLM w Kolumbii. Co więcej, dzięki korzystnemu położeniu Cartageny, lot z Kolumbii do Holandii będzie trwał krócej.”