KLM umacnia się w Ameryce Południowej

archiwum KLM

KLM rozszerza swoją siatkę połączeń dalekiego zasięgu o kolejne miasta w Ameryce Południowej. W przyszłym roku w sezonie letnim holenderską linią będzie można polecieć do dwóch miast w Kolumbii. Dzięki nowej ofercie, Grupa Air France KLM będzie mogła od przyszłego roku zaoferować aż 15 tras w Ameryce Południowej.

Do wyboru jest stolica państwa – Bogota oraz trzecie pod względem wielkości miasto w kraju Cali. Od 31 marca 2015 roku Boeing 777-200, w barwach KLM, będzie latał do Kolumbii 3 razy w tygodniu. Samolot z Amsterdamu, będzie miał przystanek w Bogocie i docelowo będzie lądował w Cali. W ofercie KLM na trasie do Kolumbii dostępne będą następujące połączenia realizowane trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty: wylot z Amsterdamu o godzinie 12:30 i przylot do Bogoty o godzinie 16:25. Następnie połączenie Bogota-Cali – wylot o 17:55 i przylot na miejsce o godzinie 18.55. Wylot powrotny z Cali zaplanowany jest na godzinę 20:30 i powrót do Amsterdamu o 14:15. Ponadto loty do Bogoty oraz Cali aż siedem razy w tygodniu przez lotnisko bazowe im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu realizuje partner KLM – francuski przewoźnik Air France. Warto wspomnieć, że wszystkie loty Air France i KLM realizowane się zawsze z przesiadką w portach bazowych linii w Paryżu i Amsterdamie. W rozkładzie letnim (obowiązującym od marca do października) między Warszawą a Paryżem realizowanych jest aż 27 rejsów tygodniowo (4 loty dziennie), a między Warszawą a Amsterdamem – 21 rejsów tygodniowo (3 loty dziennie).
Linia KLM wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pasażerów, na lotach do Kolumbii samolotem Boeing 777-200 oferuje 35 nowoczesnych foteli World Business Class; 249 miejsc w Klasie Ekonomicznej oraz 34 foteli w strefie Economy Comfort (10 centymetrów więcej przestrzeni na nogi, dwa razy więcej miejsca, aby odchylić fotel do tyłu oraz pierwszeństwo w wysiadaniu z samolotu).

Chloé Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce powiedziała: „Cały czas inwestujemy w naszą ofertę i bardzo zależy nam na rozbudowie siatki połączeń, szczególnie w Ameryce Południowej. Po zwiększeniu liczby lotów do Ekwadoru i uruchomieniu trasy do Santiago de Chile, otwarcie kolejnych dwóch kierunków w Kolumbii doskonale wpisuje się w strategię Grupy Air France KLM. Bogota nie jest nową trasą na mapie KLM. Obsługiwaliśmy to miasto już wcześniej, od października 1992 roku do marca 1995 roku. Tym razem kolumbijska oferta została wzbogacona o dodatkowe połączenie do Cali. Dwa nowe kierunki znacząco wzmocnią pozycję KLM w tej części świata, a nasza liczba połączeń w Ameryce Południowej zwiększy się aż do jedenastu.”