KLM sponsorem indonezyjskiej uczty Rijsttafel

Indonezyjska uczta Rijsttafel, tradycyjnie organizowana przez Niderlandzko-Polską Izbę Gospodarczą, zostanie wydana z myślą o fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. W charytatywnym balu, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Warszawie w Hotelu Intercontinental, swój udział potwierdziło ponad 350 przedstawicieli świata biznesu.

Zgodnie z tradycją w czasie uczty Rijsttafel podawane są dziesiątki słynnych indonezyjskich dań. Dominują wyraziste w smaku przekąski przyrządzone ze składników o intensywnych kolorach oraz o różnym stopniu pikanterii, np. sajgonki, ryby i marynaty. Tegoroczne wykwintne menu skomponuje największy w Warszawie znawca indonezyjskich specjałów, a zarazem szef kuchni w Hotelu Intercontinental – Robert Regenhardt. Natomiast muzyczną atrakcją wieczoru będzie występ amerykańskiego artysty soulowego – Jimmi’ego Wilsona.
KLM już po raz kolejny jest oficjalnym parterem tego wydarzenia oraz fundatorem biletów lotniczych, które zostaną rozlosowane spośród gości wieczoru.
Środki zebrane w tym roku zasilą konto fundacji „Akogo?”, prowadzonej przez aktorkę Ewę Błaszczyk, która pomaga wrócić do zdrowia dzieciom po najcięższych urazach. Podobnie jak w latach ubiegłych, sponsorzy wydarzenia ufundowali specjalne nagrody, które zostaną rozlosowane wśród gości balu m.in. bilety lotnicze KLM czy pobyt w spa.

Chloe Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce powiedziała: „Od lat wspieramy charytatywne bale Rijsttafel, bo ogromnie cieszy nas możliwość niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Jako holenderska firma chętnie również gościmy na tradycyjnych holenderskich imprezach, a szczególnie angażujemy się w wydarzenia, którym prześwieca cel charytatywny. W tym roku ufundowaliśmy bilety lotnicze do dowolnego miejsca na świecie w naszej siatce połączeń. W poprzednich latach goście Rijsttafel mogli wygrać przelot na wyspę Bali.”