KLM podpisały umowę code share z linią ITA

KLM i włoska linia lotnicza ITA Airways podpisały umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), dzięki której klienci KLM zyskują 8 nowych kierunków we Włoszech i w Europie Południowej, dokąd mogą teraz polecieć przez Amsterdam.
Są to Palermo, Reggio Calabria, Bari, Brindisi, Lamezia Terme i Triest we Włoszech, a także Malta i albańska Tirana.
Powyższe rejsy będą oznakowane wspólnymi kodami AZ (linie ITA) i KL (KLM), a pasażerowie KLM będą mogli podróżować do tych miast na jednym bilecie, rezerwując go na klm.pl.
Umowa o code-share z KLM oznacza też znaczne korzyści dla ITA Airways. Klienci włoskiej linii zyskają lepszy dostęp do wielu europejskich miast, zwłaszcza destynacji w Wielkiej Brytanii i Skandynawii, gdzie KLM dysponuje bogatą siatką lotów. Ponadto, porozumienie między KLM i ITA oznacza ułatwienia dla ich pasażerów w przesiadkach na lotniskach bazowych obu linii – amsterdamskim Schiphol i rzymskim Fiumicino.
Aktualnie KLM oferuje własne loty do Mediolanu (18 połączeń dziennie na lotniska Malpensa i Linate), Turynu, Genui, Rzymu, Wenecji, Florencji, Bolonii i Katanii. Od teraz klienci linii planujący podróż do Katanii, Genui i Wenecji, poza codziennymi rejsami KLM, będą mieli do wyboru więcej połączeń – na pokładach ITA. Oprócz tego z Amsterdamu (lub przez Amsterdam) będzie można polecieć na pokładach ITA do Palermo, Reggio Calabria, Bari, Brindisi, Lamezia Terme i Triestu. Łącznie włoska oferta KLM liczy teraz 14 miast. Ponadto dzięki nowemu partnerstwu, w KLM kupimy bilety na Maltę i do Tirany w Albanii.
Pieter Elbers — prezes i dyrektor generalny KLM, powiedział: „To naprawdę dobra wiadomość, że KLM i ITA Airways były w stanie tak szybko osiągnąć porozumienie po zakończeniu działalności Alitalii. Nawiązanie współpracy w zakresie połączeń europejskich jest dla nas bardzo ważne z uwagi na kluczowe znaczenie rynku włoskiego, jako popularnego celu podróży zarówno w segmencie turystycznym, jak i biznesowym. Partnerstwa takie jak to pomagają nam stworzyć bogatszą ofertę i zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszym klientom, którzy podróżują przez Schiphol ze wszystkich zakątków świata.”
ITA Airways (Italia Trasporto Aereo) to włoska linia lotnicza, która powstała po zakończeniu działalności linii Alitalia. ITA jest członkiem sojuszu Sky Team. Jedynym udziałowcem linii jest skarb państwa.
POWIĄZANE WPISY
16 marca 2026
Eska i Costa Cruises odwołują zimę na Atlantyku. Rejsową kampanię wspiera Travel Advance
Radio Eska zabiera słuchaczy w rejs po Atlantyku. W ramach akcji „Eska Odwołuje Zimę”…
0 Komentarzy1 Minuty
16 marca 2026
Wizz Air połączy Gdańsk z Warną w Bułgarii
Linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe bezpośrednie połączenie z Gdańska do Warny w…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Rzeszów-Jasionka podsumowuje lato 2025 podczas uroczystej gali: 358 tys. pasażerów i nagrody dla partnerów
Blisko 140 przedstawicieli branży turystycznej spotkało się w Hotelu Bristol w Rzeszowie,…
0 Komentarzy3 Minuty
13 marca 2026
Wizz Air wraca do Polski z subskrypcją MultiPass. Stała cena lotów przez 12 miesięcy
Wizz Air ponownie uruchomił w Polsce subskrypcję Wizz MultiPass, która pozwala podróżnym…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2026
Letni rozkład lotów Ryanaira z Wrocławia: 50 kierunków, w tym cztery nowe trasy
Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Wrocławia na sezon 2026, obejmujący 50 kierunków, w…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2026
Filipińska branża turystyczna spotkała się z polskimi touroperatorami
9 marca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli filipińskiej branży turystycznej…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
„Elegancja jest podróżą” – Air France rusza z nową kampanią reklamową
Air France startuje z nową międzynarodową kampanią reklamową, która pokazuje markę jako…
0 Komentarzy1 Minuty
11 marca 2026
Rekordowy luty na lotnisku w Pyrzowicach. Port obsłużył 382 882 pasażerów
Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach podsumował ruch pasażerski w lutym…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Austriacka sieć hotelowa wchodzi na polski rynek. W działaniach wesprze ją Travel Advance
Austriacka sieć Falkensteiner Hotels & Residences rozpoczyna współpracę z agencją…
0 Komentarzy2 Minuty










