KLM najbardziej punktualną linią świata i najbezpieczniejszą w Europie

archiwum KLM

Dwie niezależne organizacje przyznały holenderskim liniom najwyższe miejsca na podium w dwóch kluczowych kwestiach: bezpieczeństwie i punktualności. KLM ogłoszono najbardziej punktualną linią świata i najbezpieczniejszą linią lotniczą w Europie. Jak co roku FlightStats – firma analityczna badająca dane w branży lotnictwa cywilnego ogłosiła wyniki swoich analiz za rok 2016 prezentując dziesiątkę najlepszych i najgorszych linii na świecie pod względem punktualności lotów. Linie lotnicze KLM znalazły się na pierwszym miejscu (z notą 11,47 proc.) – jako najbardziej punktualna linia lotnicza świata, wyprzedzając m.in. Iberię (11,82 proc.), JAL (12,2 proc.), czy Qatar Airways (13,66 proc.). Rejs jest uznawany za punktualny, jeśli odbędzie się nie później niż do 15 minut w stosunku do godziny w rozkładzie. W 2016 roku KLM miał tylko 11,47 proc. lotów, które odleciały 15 minut później, co daje liniom pozycję nr 1 na świecie. Dla porównania, ostatnie miejsca pod względem punktualności zajęły Air India (38.71 proc.), Icelandair (41.05 proc.) oraz El Al (56 proc.).
Druga dobra wiadomość pochodzi od Niemieckiego Centrum Analiz Wypadków Lotniczych (The German Jet Airliner Crash Data Evaluator Center-JACDEC). Jest to niezależna organizacja badawcza która od 1989 roku opracowuje rankingi bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym. Według najnowszego raportu JACDEC, linie KLM znajdują się na pierwszym miejscu pod względem bezpieczeństwa wśród europejskich linii i na piątym w skali świata.

Pieter Elbers – prezes i dyrektor zarządzający KLM: “To wspaniały początek nowego roku! Przyznane KLM najwyższe lokaty w światowych rankingach są efektem codziennej troski o pasażera i starań całej firmy oraz wszystkich jej pracowników. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nadal dostarczać naszym podróżnym bezpieczne, punktualne i szczęśliwe doświadczenia z podróży w 2017 roku.”