Kiwi.com szuka World Travel Hackerów

Kiwi.com, firma z branży technologii turystycznych oraz wyszukiwarka tanich lotów i podróży, powróciła z nową edycją programu World Travel Hackers i w maju rozpoczęła poszukiwania tegorocznych duetów, które pojadą w czterotygodniową podróż dookoła świata i na ten cen cel otrzymają 10 tys. euro.

Do tej pory swoje aplikacje złożyło ponad 7300 osób ze 130 krajów, w tym ponad 500 z Polski. Średni wiek kandydatów różni się w zależności od kraju i wynosi od 23 na Słowacji do 26 w Polsce i 32 w USA. Rekrutacja wciąż trwa – zgłoszenia można nadsyłać do 19 czerwca.

„Rekrutacja jeszcze się nie zakończyła, ale już widzimy ogromne zainteresowanie! W związku z pozytywnym przyjęciem World Travel Hacker w zeszłym roku, w tej edycji poszliśmy o krok dalej i rozszerzyliśmy swój zasięg na całą Europę i Stany Zjednoczone. Tak pozytywny odbiór naszej kampanii interpretujemy jako potwierdzenie, że World Travel Hacker to dla wielu osób wymarzona praca. Dla nas każda aplikacja to cenny krok w kierunku stworzenia zespołu pasjonatów, którzy poprzez pracę będą mogli realizować swoje marzenia. Już teraz widzimy, że nasza społeczność staje się coraz większa i silniejsza. To tylko dowodzi, że World Travel Hacker to nie tylko praca – to styl życia. Rekrutacja wciąż trwa, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w tej ekscytującej podróży i niezwykłej przygodzie!” –  powiedział Christophe Wechsler, head of content & creative w Kiwi.com.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Stem Mark dla Kiwi.com w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Hiszpanii wskazują, że dla 51 proc. respondentów byłaby to możliwość podróżowania i otrzymywania za to wynagrodzenia. Co ciekawe, 10 proc. więcej kobiet (56 proc.) niż mężczyzn (46,9 proc.) widzi siebie w takiej roli.

Na pytanie: Czy byłbyś skłonny wziąć cztery tygodnie wolnego w pracy i wybrać się w podróż w nieznane i otrzymać na ten cel 10 tys. euro? prawie co drugi respondent w Polsce (48 proc.) odpowiedział tak, a 38 proc. przyznało, że z pewnością rozważyłoby taką ofertę.  Co ciekawe, więcej respondentów posiadających partnera i dzieci (50,7 proc.) rozważyłoby taką opcję niż singli, nieposiadających dzieci (48,8 proc.).

Jeśli chodzi o respondentów ze Słowacji, Węgier i Hiszpanii – plasują się mniej więcej na tym samym poziomie co Polacy, nieco wyżej są Czesi – 61 proc. i 67 proc. Rumunów wykazało chęć i gotowość udania się w taką podróż.

Rekrutacja na stanowisko World Travel Hacker uwzględnia, że wybrana osoba wyruszy w podróż po świecie w duecie, w towarzystwie wybranego przez siebie kompana. Kiwi.com zwróciło się do respondentów z sześciu krajów z pytaniem, kogo by ze sobą zabrali. Wyniki wskazują, że ⅔ respondentów przygodę życia chciałoby przeżyć ze swoim partnerem/partnerką. Co ciekawe, ten odsetek jest najniższy w Polsce (58 proc.), a najwyższy znowu w Rumunii. Tam 74 proc. chciałoby lecieć z ukochanym/ukochaną.

Na drugim miejscu, respondenci wybrali przyjaciela/przyjaciółkę – w takiej konfiguracji najchętniej swoją podróż widziałoby 20 proc. respondentów z Polski i niemal tyle samo z Hiszpanii (21 proc.). Tym razem najmniejsze zainteresowanie tą opcją odnotowali mieszkańcy Rumunii – 12 proc.

Jak wynika z badania, żaden przedstawiciel pokolenia Z nie wybrałby na towarzysza podróży znajomego/znajomej z pracy, oprócz Millenialsów, spośród których taką opcję wybrało jedynie 2,5 proc.

Tegoroczna edycja ma charakter długoterminowego programu ambasadorskiego. Zainteresowani pracą w roli World Travel Hacker muszą zarejestrować się, aby dołączyć do załogi lotniczej Kiwi.com na dedykowanej stronie internetowej: kiwi.com/worldtravelhackers.  Co oznacza, że nawet jeśli ktoś nie zostanie wyłoniony na hakera podróży to nadal będzie nagradzany za tworzenie treści podróżniczych. Po zarejestrowaniu się kandydaci otrzymają email potwierdzający z możliwością rozpoczęcia publikowania treści, a także kupon lotniczy o wartości 25 euro i oficjalny status kandydata na hakera podróży. Publikacja dodatkowych treści umożliwi im zdobycie dodatkowych kuponów o wartości 75 euro.

„Jak dotąd zgłosiło się ponad 7300 aspirujących członków załogi lotniczej, z czego ponad 5 tys. już potwierdziliśmy. Jesteśmy zaskoczeni niesamowitym odzewem z tak wielu zakątków świata, z ponad 130 krajów, kandydatów z różnych środowisk i z różnym doświadczeniem” – dodał Christophe Wechsler, Head of Content & Creative w Kiwi.com.

W pierwszych trzech postach kandydaci powinni:

  • przekonać, dlaczego to właśnie oni powinni zostać wybrani na World Travel Hackera
  • przedstawić swojego towarzysza podróży, z którym chcieliby się udać w podróż
  • podzielić swoimi travel hackami dot. oszczędzania budżetu w trakcie podróży.

Aplikacje można składać do 19 czerwca.

Warunki uczestnictwa

Kiwi.com do tegorocznej rekrutacji na World Travel Hackera zaprasza osoby, które:

  • mieszkają w Europie lub w Stanach Zjednoczonych,
  • mają co najmniej 500 obserwujących na wybranym kanale: Instagramie lub TikToku i posiadają profil publiczny,
  • potrafią biegle posługiwać się językiem angielskim,
  • posiadają paszport ważny co najmniej dziewięć miesięcy,
  • mogą pracować jako niezależny wykonawca.

Wybrany towarzysz podróży powinien także władać językiem angielskim i mieć możliwość swobodnego podróżowania przez całe cztery tygodnie.

W ciągu czterech tygodni wybrana 12 i ich towarzysze podróży zmierzą się z zadaniami i wyzwaniami związanymi z podróżowaniem, przygotowanymi przez Kiwi.com. Wybrani kandydaci będą potrzebować umiejętności filmowania, fotografowania oraz dokumentowania i relacjonowania swoich przygód oraz najlepszych travel hacków w mediach społecznościowych. Wszystko, co uda im się zaoszczędzić z otrzymanego budżetu w wysokości 10 tys. euro po ukończeniu wszystkich wyzwań, trafi do ich kieszeni.