Kiwi.com: Rzym najchętniej wybieranym miejscem na Wielkanoc

fot. Kiwi.com

Rzym od lat jest chętnie wybierany w okresie świąt Wielkanocy i wedle analizy Kiwi.com, w tym roku też, trasa Warszawa-Rzym należy do najpopularniejszych, podobnie jak Kraków-Paryż. Póki co, najwięcej turystów na wielkanocny urlop uda się z lotniska w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, a piątek 29 marca jest najchętniej wybieranym dniem na początek podróży.

Osoby poszukujące kameralnej atmosfery i ciszy, udające się na urlop w trakcie Świąt Wielkanocnych, powinni unikać poniższych kierunków. Tam z pewnością będzie tłoczno i głośno, z iście turystyczną atmosferą. Wedle analizy Kiwi.com, podróżujący z Polski w tym roku najczęściej udadzą się do: Rzymu, Londynu, Barcelony, Paryża, Mediolanu oraz Aten.

W tegorocznym zestawieniu top 20 znalazły się również bardziej odległe i egzotyczne miejsca, jak choćby: Tajlandia, Turcja, Filipiny, Japonia, Stany Zjednoczone.

W tym roku trasy Warszawa – Rzym oraz Kraków – Paryż należą do najchętniej wybieranych, a za nimi plasują się Warszawa – Barcelona i Warszawa-Ateny. Z Krakowa najczęściej polecimy do Londynu, a także do Rzymu, z kolei z Gdańska wybierzemy się głównie do Kopenhagi.

Kiedy i na jak długo wyruszymy w podróż?

Kiwi.com wskazuje, że obecnie to piątek 29 marca jest najchętniej wybieranym dniem na początek urlopu, a tuż za nim środa 27 marca (ostatni dzień szkoły), a także czwartek, 28 marca. Ponad połowa użytkowników na miejscu spędzi do trzy dni, typowy city-break, a niemal co trzeci od czterech do sześciu dni.

Ile w tym roku będzie kosztować nas wielkanocny urlop?

W tym roku za bilet lotniczy zapłacimy o połowę więcej niż w roku ubiegłym. Średnia cena za lot to około 158 euro, która w 2023 roku wyniosła 102 euro. Za najczęściej wybierane przez podróżujących w tym roku, loty na krótkich trasach, średnia cena wyniosła 105 euro, w ubiegłym roku z kolei była niższa o 32 euro.