Kierunek Kultura: Deutsche Welle zabiera publiczność do Saksonii

Deutsche Welle zabiera swoich widzów na całym świecie do Saksonii, niemieckiego kraju związkowego, prezentując nowy, dwujęzyczny, serial „Kierunek Kultura”. Siedem epizodów pierwszego sezonu, zatytułowanego „Odkrycia w Saksonii” prezentuje ciekawe atrakcje: Park księcia Puecklera w Bad Muskau, Muzeum Augusta Horcha w Zwickau, kultową wytwórnię zegarków w Glashuette, Muzeum Porcelany w Miśni, ikonę modernizmu – willę Haus Schminke w Löbau i przędzalnię bawełny w Lipsku.

Przez całe lato zainstalowane w Saksonii kamery i mikrofony rejestrowały i opisywały ciekawe obiekty i miejsca a dziennikarze rejestrowali także spotkania z ciekawymi przedstawicielami lokalnych społeczności, prezentującymi swoje pasje. Veronika Hiebl, Dyrektor Zarządzająca TMGS powiedziała „Osiągnęliśmy wspaniały rezultat, hołd dla krajobrazu kulturowego i przyrodniczego Saksonii oraz jej gospodarzy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim partnerom w naszych regionach turystycznych za aktywne wsparcie projektu filmowego, który tworzy tak bardzo zachęcający przekaz”.

Relacje z Saksonii prezentowała niemiecko-szkocka prezenterka Hannah Hummel, która podróżowała po Saksonii charakterystycznym, niemieckim pojazdem z nowoczesnym rozwiązaniem: 40letnim kabrioletem VW Beetle, z elektrycznym napędem. Takie powiązania tradycji z nowoczesnością są dominującym wątkiem tej siedmioodcinkowej serii. Każdy przystanek jest wydarzeniem kulturalnym a jego bohaterowie dzielą się swoimi historiami. Młodzi instagramerzy mówią o swoich fascynacjach i prezentują widzom najciekawsze zdjęcia.

Dyrektor Generalny DW Peter Limburg powiedział „Saksonia jednym z najbogatszych i najbardziej różnorodnych kulturowo niemieckim krajem związkowym a zatem idealnie dopasowuje się programowo do formatu naszej telewizji. Kultura jest głównym tematem naszych programów a nasz zespół redakcyjny wkłada całe serce i duszę w produkcje multimedialnych magazynów i raportów”.

Rolf Rische, Dyrektor DW Arts & Culture oczekuje wielkiego międzynarodowego zainteresowania serialem „Fakt, że jeden z najważniejszych wydawców treści turystycznych, Lonely Planet, wskazała Lipsk jako najlepszy kierunek turystyczny Niemiec, to dodatkowy dowód na to, ze wybór Saksonii jako pierwszej destynacji w naszej serii „Kierunek Kultura jest jak najbardziej słuszny.”

Siedem dwudziestosześcio minutowych odcinków „Kierunek Kultura/Ausfahrt Kultur” będzie dostępnych od soboty, 6 listopada, na kanałach DW TV DW Deutsch, DW Deutsch+, DW English, na YouTube (DW Travel) oraz w zakładkach dla mediów na dw.com.