Kiedy i gdzie najchętniej latają Polacy

AG

Firma Skyscanner opublikowała wyniki badań Travel Trends, w których analizowane są tysiące połączeń z Polski. Z zebranych informacji wynika, że najczęściej wylatujemy w piątki.

Na drugim miejscu znalazł się czwartek, zaś na trzecim miejscu najbardziej popularnych dni na wylot z kraju, znalazła się środa.
Badanie objęło również przegląd dni, w których najczęściej szukamy interesujących nas połączeń lotniczych. Tu na pierwszym miejscu znalazł się poniedziałek. Może to wskazywać, że Polacy planują swoje podróże zaraz po rozpoczęciu tygodnia pracy, po przyjściu do biura. Drugim i trzecim najbardziej popularnym dniem są odpowiednio środa i wtorek.
Wielka Brytania, USA oraz Hiszpania – to trzy najbardziej popularne państwa wśród Polaków rezerwujących loty w wyszukiwarce Skyscanner. Na czwartym miejscu znalazły się loty w obrębie granic Polski, a na piątym loty do Włoch.
Jednocześnie Skyscanner wskazuje także pięć najbardziej popularnych krajów wśród wylatujących na urlop rodzin. Są to:
1. Hiszpania
2. Wielka Brytania
3. Włochy
4. Stany Zjednoczone
5. Polska

Najczęściej Polacy wypoczywają przez siedem dni. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się weekendowe wypady, w tym podróże przedłużone – wypoczynek przez odpowiednio trzy i cztery dni. Czwarte miejsce to krótka, dwudniowa podróż. Dopiero na miejscu piątym znalazło się miejsce dla dłuższego – czternastodniowego – wypoczynku.