Katowice – powstanie kompleks hotelowy ze Sky Barem

Francuska sieć hoteli Louvre Hotels, będzie od 2021 roku zarządzać wybudowanym przez SILPORT Sp. z o.o. kompleksem hotelowym, rozszerzając bazę noclegową miasta o ponad 200 pokoi.

Lokalna spółka wybuduje w Katowicach kompleks hotelowy rozszerzający bazę noclegową miasta o 204 pokoje, którym zarządzać będą włodarze drugiej pod względem wielkości sieci hotelowej w Europie. Louvre Hotels w swoim portfolio posiada dziewięć marek, od 1 do 5 gwiazdek.

W Polsce funkcjonują już hotele tej sieci: Golden Tulip, Campanile i Première Classe. Katowicki kompleks hotelowy utworzą marki Kyriad i właśnie Première Classe.

Prace nad koncepcją inwestycji przy ulicy Ceglanej 67 trwały od 2016 r. Jej realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a otwarcie planowane jest na 2021 rok.

Kompleks będzie doskonale skomunikowany z zachodnim wjazdem do miasta, a czas przejazdu od centrum tramwajem wynosi zaledwie 5 minut.

Mariusz Saratowicz, prezes spółki odpowiedzialnej za wybudowanie kompleksu, powiedział: „Chciałbym w sposób szczególny podziękować za zaangażowanie wszystkim, którzy pracowali przy projekcie i ukształtowali jego koncepcję. Dzięki temu możemy rozpocząć kolejny etap inwestycji.”

Adam Konieczny dyrektor rozwoju sieci Louvre Hotels dodał: „Interesujemy dużymi miastami w Polsce. Katowice doskonale wpisują się w obecne plany rozwojowe Grupy Louvre Hotels. Sieć istnieje na rynku europejskim od ponad 40 lat, ma duże doświadczenie w zarządzaniu obiektami. Jesteśmy obecnie drugą pod względem wielkości siecią hotelową w Europie, a patrząc globalnie mamy zamiar być siecią największą. Także dzięki inwestycjom lokalnym. Do końca 2021 roku chcemy dwukrotnie zwiększyć liczbę obiektów w Polsce.”

Inwestor zwrócił także uwagę na urokliwą lokalizację. Kompleks znajdować się będzie między Katowickim Parkiem Leśnym a Parkiem Kościuszki, w dodatku nad okolicznym stawem. Ma stanowić miejsce relaksu i odpoczynku oraz zapewnić wyciszenie w okolicy natury. Pomóc ma wyjątkowy Sky Bar zaprojektowany na dachu hotelu Kyriad oraz osobne piętro dla najbardziej wymagających gości.