Katowice Airport z nową usługą dla podróżnych. Paczkomat InPost umożliwi wysyłkę przedmiotów zabronionych do przewozu w bagażu podręcznym

fot. Katowice Airport

Od poniedziałku 15 stycznia 2024 roku pasażerowie podróżujący z Katowice Airport do krajów strefy Schengen mogą skorzystać z nowego udogodnienia. Do ich dyspozycji oddano urządzenie Paczkomat firmy InPost. Paczkomat uruchomiono z myślą o podróżnych, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym zostały zakwestionowane w trakcie kontroli bezpieczeństwa.

Paczkomat zlokalizowany jest na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B Katowice Airport, przed wejściem do obszaru kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu podręcznym znajdzie się przedmiot, który jest zabroniony do przewozu w kabinie samolotu, a który powinien znaleźć się w bagażu rejestrowanym (np. perfumy we flakonach o pojemności powyżej 100 ml) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat. Dotychczas taki przedmiot, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa, musiał zostać wyrzucony.

„W Katowice Airport cały czas staramy się wdrażać rozwiązania, które poprawiają komfort korzystania z naszego lotniska. Możliwość nadania poprzez Paczkomat InPost przedmiotów niedozwolonych do przewozu w bagażu podręcznym to ważne ułatwienie dla osób podróżujących z Pyrzowic. Jestem przekonany, że ta nowa usługa spotka się z pozytywnym przyjęciem pasażerów” – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej katowickim lotniskiem.

Paczkomat pozwoli uniknąć marnowania rzeczy

Jeśli w trakcie kontroli bezpieczeństwa zostanie ujawniony przedmiot niedozwolony do przewozu w bagażu podręcznym, podróżny będzie mógł skorzystać z maszyny Paczkomat InPost. Pasażer z zakwestionowanym przedmiotem będzie mógł cofnąć się do początku strefy kontroli bezpieczeństwa, gdzie zlokalizowany jest Paczkomat. Przy urządzeniu dostępne są bezpłatne kartony o różnych wymiarach oraz taśmy, co umożliwi szybkie zapakowanie przesyłki.

W celu jej nadania należy skorzystać z aplikacji InPost Mobile. Paczkomat w Katowice Airport umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub pod wskazany adres pocztowy. W przyszłości, w przypadku zainteresowania nową usługą, zarówno InPost, jak i Katowice Airport, nie wykluczają możliwości wprowadzenia takiego samego rozwiązania przy kontroli bezpieczeństwa w terminalu pasażerskim A, z której korzystają podróżni odlatujący do krajów nie należących do strefy Schengen.

Katowice Airport: ponad 300 tys. pasażerów w listopadzie 2023. To kolejny rekord lotniska

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center