Katowice Airport bije rekordy. Ponad 275 tys. pasażerów w marcu 2023

Katowice Airport /fot. Piotr Adamczyk

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA ogłosiło wyniki przewozów pasażerskich za marzec oraz pierwszy kwartał 2023 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach. Marzec 2023 okazał się najlepszym trzecim miesiącem w historii lotniska z wynikiem 275 794 obsłużonych pasażerów, bijąc tym samym rekord z marca 2018 roku.

Z siatki połączeń regularnych Katowice Airport w pierwszym kwartale 2023 roku skorzystało 610 925 osób. Najczęściej latano z Pyrzowic do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Eindhoven oraz Warszawy. W ruchu czarterowym pierwszy kwartał 2023 roku pyrzowickie lotnisko zamknęło wynikiem 177 277 obsłużonych podróżnych.

Największym zainteresowaniem w ruchu czarterowym cieszyły się kierunki wakacyjne, takie jak Marsa Alam, Hurghada, Antalya, Fuerteventura oraz Gran Canaria. Od stycznia do końca marca 2023 roku w Katowice Airport odnotowano 7 617 startów i lądowań statków powietrznych.

„Rekordowe przewozy pasażerskie w pierwszym kwartale 2023 roku zbliżają Katowice Airport do tegorocznego celu, jakim jest przekroczenie, po raz pierwszy w historii, granicy pięciu milionów pasażerów obsłużonych w skali roku. Spodziewamy się rekordowych wyników w szczycie sezonu wakacyjnego, który tradycyjnie przypada na okres od czerwca do września. W osiągnięciu dobrych rezultatów pomoże bogata letnia siatka połączeń, która obejmuje 107 tras do 29 państw, w tym 58 połączeń realizowanych na zlecenie biur podróży” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.