Katarczycy będą latać na Cypr

archiwum Qatar Airways

Linie lotnicze Qatar Airways zainaugurowały połączenie lotnicze między portem lotniczym Doha a Larnaką na Cyprze. To 138 kierunek, do którego można dolecieć z Dohy.

Samolot Airbus 320 z 12 miejscami w klasie pierwszej i 132 w klasie ekonomicznej będzie kursować na tej trasie cztery razy w tygodniu.
Pierwszy samolot, na którego pokładzie przylecieli dygnitarze i biznesmeni został przywitany tradycyjnym salutem z armatek wodnych.

Marwan Koleilat z Qatar Airways powiedział: “Cypr jest fantastycznym kierunkiem i czujemy dreszczyk emocji związany z inauguracja połączeń z Larnaką. Cypryjskie lotnisko to koleje uzupełnienie naszej coraz większej mapy tras lotniczych. Chcieliśmy tej trasy i wierzymy, że nasi klienci docenią nasze najwyższej jakości usługi oraz to, że rozszerzyliśmy naszą się do liczby 138.”
Obie strony oczekują, że nowe połączenie przyciągnie więcej pasażerów podróżujących w celach biznesowych, ale i wypoczynkowych oraz pomoże w rozwoju stosunków między Cyprem i Katarem.

Dyrektor naczelny portu lotniczego w Larnace, Wes Porter skomentował: “Lądowanie pierwszego samolotu Qatar Airways to ważny kamień milowy nie tylko dla lotniska Hermes, ale i dla całego Cypru. To nowe połączenie będzie promować nie tylko turystykę cypryjską, ale i polepszy znacznie nasze otwarcie w kierunku wschodnim. Dla Qatar Airways to kolejny krok, tym razem przez Cypr, na rynek europejski.”