Karyntia – zimą nie tylko na narty

AG

Od maja do końca sierpnia polscy turyści wykupili w Karyntii 50 tysięcy noclegów, o 4,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. Gospodarze liczą na Polaków również zimą, w ubiegłym sezonie ich liczba wzrosła w porównaniu z poprzednim sezonie o ponad 30 proc.

Podczas warszawskiej konferencji zorganizowanej przez Austria.info, Elke Maidic odpowiedzialna za marketing w regionie Karyntia podkreśliła: „Oczywiście zimą nasz region kojarzony jest przede wszystkim z nartami. Posiadamy doskonałe stoki dla zaawansowanych narciarzy, ale możemy się także pochwalić ośrodkami idealnymi dla rodzin z dziećmi.”

Heidi Alm Bergresort w ośrodku narciarskim Falkert to idealne miejsce dla rodzin i stroniących od tłumów amatorów. Popularne postacie z filmu „Heidi” gwarantują, że nauka narciarstwa upłynie pod znakiem zabawy.

Hotele dla rodzin, szkółka narciarska dla dzieci, park narciarski Heidi Alm – tutaj wszystko kręci się wokół wielkich marzeń małych ludzi.
Z kolei region Katschberg jest doskonale przygotowany do spełniania potrzeb i życzeń całej rodziny. Dzieci mają dla siebie cały Katschi’s Kinderwelt. Zarezerwowana dla najmłodszych trasa, ozdobiona wesołymi, naturalnej wielkości figurkami, umożliwia bezpieczną i swobodną jazdę.

W Bad Kleinkirchheim na rodziny czeka tutaj ponad 100 km świetnie przygotowanych stoków, a 24 wyciągi umożliwiają wygodny dostęp do nich. Relaksu i rozluźnienia po wysiłku na stokach możemy szukać aż w dwóch termach: Thermal Römerbad, świątyni alpejskiego wellnessu o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, na których mieści się m.in. 13 saun, oraz w otwartej we wrześniu 2017 roku rodzinnej termie St. Kathrein, oferującej największą powierzchnię wodną w Karyntii.

Absolutnym hitem dla młodszych gości jest mierząca aż 86 m zjeżdżalnia – najdłuższa w Karyntii.

Karta karyncka również zimą

Elke Maidic zapowiedziała, że w tym sezonie po raz pierwszy Karta Karyncka (Kärnten Card) będzie dostępna również zimą. Wśród jej ofert znajdują się m.in. wyprawę na Pyramidenkogel – najwyższą na świecie drewnianą wieżę widokową. Jej trzy platformy gwarantują niemal nieskończone widoki, a specjalną atrakcją dla młodszych odwiedzających jest najwyższa w Europie kryta zjeżdżalnia – niezwykle ekscytująca droga z powrotem w dół. Karta jest ważna od 30 listopada 2018 do 4 kwietnia 2019 r.

Na lodzie

Karyntia to nie tylko narty. Elke Maidic wraz ze swoim kolegą zaprezentowała ofertę aktywności na jeziorze Weissensee.
To największe lodowisko w Europie, do dyspozycji łyżwiarzy jest 6,5 hektara lodu. Na łyżwach można tutaj jeździć do końca marca. Docenili to Holendrzy, w 2018 roku już po raz 30. odbędzie się tu holenderski Wyścig Jedenastu Miast. Ok. 5000 Holendrów będzie rywalizować w łyżwiarstwie szybkim na królewskim dystansie ponad 200 kilometrów. Rekord dystansu wynosi 5 godzin 11 minut, przeciętni uczestnicy 200 kilometrów pokonują w 8- 11 godzin. Żeby się przygotować do tak długiego wyścigu trzeba trenować. Przedstawiciel Karyntii pokazał prosty sposób wyćwiczenia kroku łyżwiarskiego – na specjalnej macie można się posuwać w ochraniaczach na butach.

Po jeziorze Weissensee można nie tylko jeździć na łyżwach. Również wędrować w rakietach śnieżnych, biegać w specjalnych butach do biegania po śniegu, uprawiać narciarstwo biegowe a także nurkowanie pod lodem. Do każdego z tych sportów nie trzeb przywozić własnego sprzętu, wszystko można wypożyczyć na miejscu.

www.karyntia.pl
www.heidialm.at
www.katschberg.at
www.badkleinkirchheim.com
www.kaernten.at/sehenswertes/winter-kaernten-card