Karol Krawczyk dyrektorem operacyjnym w hotelu Polonia Palace w Warszawie

Karol Krawczyk/fot. archiwum hotelu Polonia Palace

Karol Krawczyk związany jest z Polonia Palace od 8 lat. Zaczynał jako kierownik gastronomii i był odpowiedzialny za restaurację, bar oraz dział MICE. Przez ostatnie 5 lat pełnił obowiązki zastępcy dyrektora generalnego, a w kwietniu 2022 objął stanowisko dyrektora operacyjnego.

Do głównych zadań Krawczyka należało budowanie profesjonalnego zespołu i szkolenie pracowników gastronomii, kalkulacja ofert, planowanie eventów oraz współpraca z kontrahentami. Zarządzał operacyjnie wydarzeniami, optymalizował koszty i podniósł poziom usług gastronomicznych, co przełożyło się na zwiększenie liczby organizowanych eventów, ich jakości i w efekcie zadowolenia gości.

W roli zastępcy dyrektora generalnego jego zakres obowiązków poszerzył się o nadzorowanie remontów w zabytkowym hotelu, współpracę z ekipami filmowymi oraz planowanie pracy działów operacyjnych w czasie pandemii. Swoim doświadczeniem wspierał także pozostałe dwa obiekty grupy Hotele Warszawskie „Syrena” – MDM i Metropol. Doradzał w kwestiach optymalizacji kosztów i menu, kontaktów z dostawcami oraz negocjacji warunków umów z kontrahentami. Przed rozpoczęciem pracy w Polonia Palace, wiele lat związany był z działem gastronomii w warszawskim hotelu Sheraton.

W 2019 wziął udział w programie „Young EHMA”, który jest skierowany do młodych managerów najlepszych hoteli w Europie i stanowi praktyczną część działań edukacyjnych stowarzyszenia European Hotel Managers Association (EHMA) z siedzibą w Rzymie. Organizacja istnieje od 1974 roku i zrzesza aktualnie ponad 400 przedstawicieli z 29 krajów. Celem EHMA jest stworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń z uznanych hoteli w Europie. Organizacja promuje europejskie hotelarstwo i najlepsze tradycje branżowe wypracowane przez lata. Dzięki udziałowi w programie Young EHMA Karol uzyskał dostęp do społeczności hotelarskiej z Europy, której członkowie wymieniają się doświadczeniami oraz know-how, aby zapewnić usługi i standardy na najwyższym poziomie, w zgodzie z aktualnymi trendami oraz oczekiwaniami gości.

Paweł Lewtak, dyrektor generalny hotelu Polonia Palace i członek zarządu HW „Syrena”, powiedział: „Awans Karola to potwierdzenie naszej wieloletniej praktyki, polegającej na kształceniu młodych kadr, nie tylko managerskich. Inwestujemy w ludzi i rozwijamy ich naturalne talenty poprzez szkolenia zewnętrzne oraz wewnętrzne, cross-training i uczestnictwo w konferencjach branżowych. Dajemy im dostęp do wiedzy. Cieszę się, że Karol będzie dla mnie wsparciem w działaniach operacyjnych hotelu i dzięki jego umiejętności budowania dobrych relacji z ludźmi będzie świetnym łącznikiem pomiędzy wszystkimi działami.”

Na nowym stanowisku Karol Krawczyk będzie odpowiadał za kompleksowe zarządzanie wszystkimi działaniami operacyjnymi hotelu. Prywatnie jest wielkim fanem narciarstwa.

Paweł Lewtak wiceprezydentem EHMA – European Hotel Managers Association