Kampania muzyczna w hotelach Ibis

AG

Od września wnętrza hoteli z rodziny ibis wypełnią się muzyką za sprawą nowej kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”.

Inicjatywa marki ibis, której ambasadorką została popularna wokalistka Sarsa, ma zachęcić młodych twórców do zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie muzycznym. W hotelu ibis przy ulicy Ostrobramskiej w Warszaie powstaje studio nagraniowe, gdzie najlepsi wykonawcy nagrają swoje single pod okiem cenionych producentów.

Hanna Bernakiewicz, manager hoteli segmentu ekonomicznego dla Polski i Europy Wschodniej, powiedziała: „Muzyka wybrzmiewa we wnętrzach hoteli z rodziny ibis na całym świecie i w różny sposób, zapewniając gościom nowe, ciekawe doświadczenia. „Rytuał na śniadanie” to był projeky polegający na umilaniu muzyką gościom czasu podczas porannego posiłku. W życie właśnie wchodzi projekt kameralnych koncertów podczas, których nieznani, lecz obiecujący twórcy muzyczni prezentują swoją twórczość na scenie w hotelach marki ibis. W naszych hotelach istnieją pokoje inspirowane muzyką, a w hotelowych przestrzeniach wspólnych goście mogą spróbować swoich sił jako DJ’e i sami wybierać odtwarzane utwory dzięki systemowi Jukebox by Deezer. Hotel ibis w Budapeszcie stale współpracuje z największym muzycznym festiwalem muzycznym festiwalem Sziget na Węgrzech. Myślę, że oryginalny pomysł nowej kampanii nada hotelowi inspirujący, artystyczny klimat. Studio nagraniowe powstanie w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska w drugiej połowie września. Na potrzeby projektu połączone zostaną dwa pokoje hotelowe. W jednym z nich znajdzie się reżyserka, w drugim – kabina nagraniowa. Wielu muzyków pisało swoje utwory w hotelach, my idziemy krok dalej i umożliwimy im również zrealizowanie nagrań.”
I

deą kampanii „ibis – tu mieszka muzyka” jest wsparcie młodych twórców chcących poakzac się szerszej publiczności.
Za pośrednictwem platformy internetowej ibis.com/tumieszkamuzyka, która zostanie otwarta 5 września br., młodzi twórcy, zarówno soliści jak i zespoły, mogą wgrać w formie plików audio lub video próbki swoich nagrań. Akceptowane będą oryginalne kompozycje lub covery nagrane domową metodą. Na zamieszczone utwory internauci będą mogli głosować przez dwa tygodnie. Spośród trzydziestu nagrań, które zdobędą najwięcej głosów Sarsa wybierze pięć najlepszych. Autorzy najciekawszych wykonań zostaną zaproszeni na sesje nagraniowe w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska, gdzie stworzono w tym celu studio nagraniowe. Tam ich single zostaną zarejestrowane przy wsparciu Dominika Buczkowskiego i Janka Bieleckiego, profesjonalnego duetu producenckiego, na co dzień odpowiedzialnego za produkcję hitów na potrzeby Universal Music. Dzięki nim oryginalne brzmienie zyskują utwory artystów takich jak Sarsa, Mela Koteluk.

Sarsa powiedziała: „Akcja jest totalnie artystyczna i ma wspierać młodych artystów. A wspieranie młodych talentó jest mi bliskie, brałam udział w wielu konkursach – udanych i nie. Z chęcią przyjęłam propozycję wzięcia udział w projekcie muzycznym, do którego zaprosiła mnie rodzina hoteli ibis. Nie jest tajemnicą, że konkursy muzyczne pomogły mi w postawieniu milowych kroków na mojej muzycznej drodze. W showbiznesie ważne jest, by pokazywać się na wszystkich kanałach. To piękne, że hotele ibis angażują się w taka akcję. Trzeba dawać pozytywne wzmocnienie a ja mam nadzieję, że podzielę się swoim doświadczeniem.”

Dominik Buczkowski z Universal Music, dodał: „Pierwszy raz będę miał okazję pracować w studiu stworzonym w hotelu. To będzie z pewnością ciekawe doświadczenie. Cieszę się też na współpracę z finalistami konkursu. Na co dzień nagrywamy z uznanymi artystami i mam nadzieję, że nowe talenty, wyłonione w ramach projektu „ibis. tu mieszka muzyka” kiedyś dołączą do tego grona. Przede wszystkim liczę jednak na dobrą zabawę i dodatkową porcję muzycznych inspiracji z ich strony.”

Finaliści zaprezentują swoją twórczość na żywo w towarzystwie Sarsy podczas ekskluzywnego koncertu w hotelu ibis.

Obecna na konferencji prasowej w hotelu ibis Warszawa Stare Miasto, Joanna Świerkosz dyrektor ds. marketingu, jakości i programów lojalnościowych hoteli AccorHotels Europa Wschodnia, krótko przedstawiła aktualne informacji o hotelach marki ibis.

W 69 krajach funkcjonuje 2 060 hoteli marki ibis, dysponują one 235 185 pokojami. W 2019 roku liczba hoteli ibis wyniesie 2 650.
W Europie Wschodniej działa 56 hoteli, w Polsce 32, na Węgrzech – 7, w Czechach – 5, w rumunii – 4, na Litwie – 3, na Łotwie – 2, na Słowacji, w Bułgarii i Macedonii – po jednym.
W najbliższym czasie planowan jest otwarcie m.in. pięciu nowych hoteli w Warszawie, obiektów w Bolesławcu, Tomaszowei Lubelskim, Rzeszowie, Radomsku, Wilnie i na lotnisku w Budapeszcie.
W pierwszym kwartale 2018 roku otwarty zostanie hotel ibis budget w Gdańsku-Jelitkowie. W 50 proc. pokojów będą zamontowane piętrowe łóżka dla dzieci a wystroju zastosowana będzie grafika anamorficzna. W II kwartale przyszłego roku oddany do użytku będzie ibis Poznań Centrum ze 190 pokojami. W czwartym kwartale 2018 roku otwarty zostanie ibis Warszawa Centrum ze 197 pokojami(na tej samej działce, co stojący obecnie hotel na Solcu). Motywem przewodnim będzie Wisła. W I kwartale 2019 roku powstanie ibis Style w Szczecinie. Motywem przewodnim wystroju będzie cyrk.