Kair dołącza do siatki połączeń Emirates obsługiwanych przez A380

archiwum Emirates

Po niedawnym inauguracyjnym locie flagowego Airbusa A380 do Kairu linie Emirates wprowadzają regularne połączenie komercyjne A380 do stolicy Egiptu realizowane cztery razy tygodniowo od 27 października br. Linie Emirates będą jedynym przewoźnikiem oferującym regularne loty A380 do Kairu. Flagowa maszyna zastąpi na trasie Boeinga 777-300ER, który obecnie realizuje rejsy EK923 i EK924 w czwartki, piątki, soboty i niedziele.

Na początku tego roku linie ogłosiły, że już od 28 października 2019 r., zwiększą częstotliwość lotów pomiędzy destynacjami o cztery dodatkowe przeloty tygodniowo do realizowanych obecnie trzech dziennie, zwiększając tym samym całkowitą liczbę tygodniowych lotów Emirates do Kairu do 25.

Oprócz nowego połączenia A380 linie zaoferują 9 200 miejsc tygodniowo w każdym kierunku, zapewniając Egipcjanom jeszcze większy wybór połączeń międzynarodowych i wspomagając rozwój handlu i turystyki w kraju.

W Airbusie A380 Emirates na trasie Dubaj-Kair znajdzie się łącznie 489 miejsc w trzech klasach – 399 szerokich foteli w klasie ekonomicznej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 14 luksusowych kabin prywatnych w klasie pierwszej. Nagradzany system rozrywki pokładowej Emirates ice oferuje do 4,5 tys. kanałów z rozrywką audiowizualną, w tym telewizją na żywo, filmami, programami telewizyjnymi i muzyką. Pasażerowie klasy pierwszej będą mogli odprężyć i odświeżyć się pod jednym z dwóch pokładowych pryszniców Shower Spa, a na podróżujących klasą pierwszą lub biznes czeka szeroki wybór dań i napojów w salonie pokładowym A380.