Już wkrótce otwarcie jubileuszowej ślizgawki przed wiedeńskim Ratuszem

Wiener Eistraum © PID Votava

Po raz dwudziesty miasto Wiedeń proponuje swoim mieszkańcom oraz turystom niezapomniane przeżycia na „Wiedeńskich marzeniach na lodzie” czyli olbrzymiej ślizgawce przed Ratuszem.

To jedno z największych na świecie otwartych lodowisk w samym sercu miasta. Dla amatorów jazdy na łyżwach organizatorzy przygotowali jak w latach poprzednich 7.000 metrów kwadratowych tafli lodowiska. Do tego 450 metrów kwadratowych przeznaczonych dla początkujących łyżwiarzy i dzieci, które popołudniami służą do gry w curling oraz 750-metrową ścieżkę lodową przez Rathauspark. Na miejscu skorzystać można z wypożyczalni sprzętu dysponującą 1 800 parami łyżew, czy też zamykanych szafek, gdzie można schować plecak czy rzeczy podręczne.
W okresie dwudziestoletniej historii lodowiska dużo się zmieniło. Od 1996 powierzchnia lodowiska zwiększyła się czterokrotnie. Udoskonalono jakość muzyki, efekty świetlne, technikę tu m.in. wprowadzono elektroniczny system sprawdzania biletów, urozmaicono program ramowy oraz rozbudowano sieć pobliskich stoisk gastronomicznych.

Wiedeńskie lodowisko zaprasza na wielkie otwarcie 22. stycznia o godz. 19.00, a później codziennie, aż do 8 marca.

www.wienereistraum.com