Jubileuszowe X Forum Promocji Turystycznej odbędzie się w łódzkim Orientarium

X Forum Promocji Turystycznej

Łódzkie Orientarium, przygotowywana do otwarcia nowoczesna część łódzkiego ZOO, będzie gościła jubileuszowe X Forum Promocji Turystycznej. To wyjątkowe, nowe miejsce na mapie Łodzi zapewni wyjątkową oprawę wydarzenia, jednocześnie zapisując się w świadomości branży turystycznej. Forum odbędzie się 6 kwietnia 2022 roku i jak zwykle zgromadzi wyjątkowe grono ekspertów.

O potencjale turystycznym łódzkiego Orientarium, na otwarcie którego niecierpliwe czekają nie tylko Łodzianie, pisaliśmy już na naszych łamach po wizji lokalnej w tym obiekcie. Ma on jednak również ogromny potencjał eventowy, który wykorzystany zostanie podczas wyjątkowej, dziesiątej edycji Forum Promocji Turystycznej, wydarzenia organizowanego od pięciu lat przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl. Odbędzie się ona za 160 dni, czyli 6 kwietnia 2022 roku. Partnerem forum będzie Łódzka Organizacja Turystyczna, Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi oraz Miasto Łódź.

Orientrarium to nowy kompleks hodowlano-wystawienniczy, w którym podziwiać można faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Zaprojektowano go w zgodzie z najnowocześniejszą metodologią tworzenia ogrodów zoologicznych, dbałością o odpowiednie warunki dla zwierząt i odtworzenie naturalnych warunków ich bytowania.

orientarium wizualizacja basen z rekinami
Basen z rekinami w Orientarium – wizualizacja / fot. Orientarium

Nowy obiekt zajmie połowę obecnego terenu zoo (10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich) i składa się z nowoczesnych pawilonów, wybiegów i wolierów. Do tego wyposażony jest w zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych. Objętość największego zbiornika wodnego wynosi 2500 m3, a jego głębokość – 6 m.

“Po raz pierwszy organizujemy forum poza Warszawą i Wrocławiem. Wyjątkowa okazja, jaką będzie dziesiąta edycja, zasługuje na jedyną w swoim rodzaju oprawę, a taką właśnie jest łódzkie Orientarium. Nowy obiekt jest wyjątkowo interesujący i chcemy przy okazji forum przybliżyć go uczestnikom forum, którymi jak zawsze będą eksperci z branży turystycznej z Polski i innych krajów, a także przedstawiciele biur podróży, hoteli, firm transportowych i organizacji turystycznych. Jak przy każdej edycji dbamy przede wszystkim o jakość, ciekawy program merytoryczny i unikalną oprawę wydarzenia, dlatego cieszymy się ze współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną i Orientarium. Forum zapowiada się ciekawie i już dziś zapraszamy na nie wszystkich przedstawicieli szeroko rozumianej turystyki. Już dziś wpiszcie w kalendarze 6 kwietnia 2022 roku” – mówi Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl.

Tunel akrylowy w Orientarium - wizualizacja / fot. Orientarium
Tunel akrylowy w Orientarium – wizualizacja / fot. Orientarium

„Łódź w perspektywie 2022 roku mocno wejdzie na krajowy rynek produktów turystycznych. Już uruchomiliśmy 1500 m2 powierzchni Ulicy Żywiołów na terenie dawnej, zabytkowej elektrociepłowni EC1 – produkt idealny dla rodzin z dziećmi do 10 roku życia, a w grudniu ruszy nowa wystawa stała Miasto – Moda – Maszyna w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Ekspozycja jest umiejscowiona na 3 kondygnacjach Białej Fabryki, osnuta jest wokół trzech wątków tematycznych, takich jak: maszyny i techniki włókiennicze, historia Łodzi oraz wzornictwo i moda. Ale to właśnie planowane na I kwartał 2022 roku otwarcie Orientarium da prawdziwy impuls do przyjazdów do Łodzi. Bardzo się cieszę, że uczestnicy X Forum Promocji Turystycznej będą mogli zapoznać się z tym miejscem jako jedni z pierwszych. Zapraszam serdecznie do Łodzi!” – mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Orientarium w Łodzi – to będzie turystyczny przebój