Joon – nowa linia lotnicza

Linia stworzona przez Air France ogłasza pierwsze trasy i ceny biletów.

Joon – nowa linia lotnicza stworzona przez Air France w lipcu tego roku – ujawnia plany i szczegóły działalności. Powstała, aby spełnić oczekiwania pasażerów młodego pokolenia, dlatego będzie wyróżniać się elastycznym podejściem i rozwiązaniami szytymi na miarę. Niszowa Joon będzie dla tych, którzy chcą doświadczyć nowego podejścia do podróży lotniczej. Od grudnia rozpoczyna loty z Paryża do czterech popularnych europejskich miast, a latem przyszłego roku na trasach międzykontynentalnych. Sprzedaż biletów uruchomiono na www.flyjoon.com.

Franck Terner, dyrektor naczelny Air France, powiedział: “Joon jest nowym modelem linii – pomiędzy tradycyjnym przewoźnikiem, a linią niskokosztową. Będzie to zupełnie nowe doświadczenie dla jej klientów. To jeden z naszych największych projektów, który jest częścią planu strategicznego Trust Together. Ta inwestycja stanowi dla Grupy AIR FRANCE KLM ważny priorytet, ponieważ dzięki Joon chcemy odzyskać udziały Grupy w rynku przewozów lotniczych. Joon ma też pomóc przyspieszyć rozwój Grupy AIR FRANCE KLM, której będzie integralną częścią, ze swoją własną siatką lotów z Paryża i własną flotą.”

Jean-Michel Mathieu, dyrektor naczelny Joon, dodał: “Pracując wspólnie nad Joon, staraliśmy się zdefiniować zupełnie nową ofertę w branży lotniczej – nowoczesną, innowacyjną, kreatywną i młodą duchem. Joon jest młodszą siostrą Air France, która postanowiła zerwać z tradycją i czerpać inspiracje z nowych oczekiwań swoich podróżnych. Chcemy im dać doświadczenie, które wykracza daleko poza drzwi kabiny samolotu.”

Aktualnie linia zatrudnia 160 osób, z czego 140 to wykwalifikowani piloci i personel pokładowy, z doświadczeniem zdobytym w Air France, którzy teraz zasilą szeregi nowej linii. W 2020 roku linia planuje zatrudniać już ponad tysiąc osób.

Start lotów jest zapowiedziany na 1 grudnia. Nowych lotniczych wrażeń młoda generacja pasażerów doświadczy początkowo na czterech trasach z Paryża (z lotniska Charles’a de Gaulle’a):

– do Barcelony (51 lotów tygodniowo)
– do Berlina (37 lotów tygodniowo)
– do Lizbony (28 lotów tygodniowo)
– do Porto (3 loty tygodniowo)

Ceny lotów będą się rozpoczynały od 39 Euro.

Latem 2018 Joon otworzy dwie trasy międzykontynentalne uruchamiając loty do:

– Brazylii (Fortaleza), 2 razy w tygodniu, w cenie od 249 EUR.
– Seszele (Mahé), 3 razy w tygodniu, w cenie od 299 EUR.

Swoje loty Joon będzie wykonywać samolotami typu Airbus A320 / A321 oraz Airbus A340 / A350. Linia zapowiada, że do 2020 roku będzie posiadać 28 samolotów: 18 maszyn latających na trasach dalekiego zasięgu (A340 i A350) oraz 10 przeznaczonych do lotów europejskich (A320 i A3210).

Joon jest “młodszą siostrą” Air France, która będzie korzystać z jej doświadczenia, infrastruktury i produktów:
– Bazy i infrastruktury Air France na lotnisku CDG w Paryżu;
– Możliwości gromadzenia mil Flying Blue Miles za loty Joon;
– Udogodnień dla pasażerów biznesowych oraz członków programu Flying Blue na poziomie Gold i Platinum w postaci SkyPriority. Oznacza to priorytetowe przejścia przez punkty kontrolne na lotnisku, wstęp do poczekalni biznesowych i pierwszeństwo przy odprawie i odbiorze bagażu;
– Wsparcia Air France w obsłudze pasażerskiej innych aspektach działalności operacyjnej