Jet Airways rozszerza współpracę z Air France

archiwum JetAirways

Jet Airways, wiodąca międzynarodowa linia Indii, oraz Air France, ogłosiły rozszerzenie współpracy codeshare, które zapewni gościom obu linii lepsze i dogodniejsze połączenia do ponad 50 portów w Indiach. Nowe rejsy codeshare są już dostępne do sprzedaży i obowiązują na podróże od 14 maja w połączeniu z nowym, bezpośrednim rejsem Jet Airways z Paryża CDG do Bombaju.

Obecnie Air France oferuje wspólne rejsy z Jet Airways na trasach wewnątrz Indii, z Bombaju, Delhii i Bengaluru do Chennai, Hyderabadu oraz Kalkuty.
Wraz z nowym połączeniem Jet Airways na trasie Paryż-Bombaj od 14 maja, Jet Airways będzie oferował rejsy codeshare z liniami Air France z Paryża do kilku portów europejskich, zapewniając w ten sposób dogodne połączenia do Indii. Dzięki rozszerzeniu współpracy codeshare goście Jet Airways będą mogli podróżować przez Paryż do różnych miast w Indiach i nie tylko, rejsami operowanymi przez obu przewoźników.

Jet Airways umieści swój kod marketingowy na rejsach operowanych przez Air France na następujących trasach z/do Paryża Charles de Gaulle do/z: Nicei, Lyonu, Marsylii i Tuluzy, Barcelony i Madrytu, Hamburga, Pragi, Dublina, Birmingham, Manchesteru i Newcastle

Emmanuel N. Menu, regional vice president Continental Europe, Jet Airways, powiedział: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia współpracy codeshare z liniami Air France, ponieważ wzmocni ona siatkę połączeń obu przewoźników i zapewni dodatkowe korzyści dla naszych gości. Jet Airways zawsze starał się oferować więcej możliwości dzięki swojej koncepcji “inteligentnego podróżowania do Indii” i nasze porozumienie codeshare z liniami Air France jest kolejnym charakterystycznym rozwiązaniem.”

Mr Tjalling Smit, senior vice president Middle East, Gulf and India – Air France-KLM, powiedział: “Air France jest zadowolony z rozszerzenia współpracy z Jet Airways. Pierwszym krokiem w naszej współpracy latem 2013, było zaoferowanie liniom lotniczym Air France przez Jet Airways rejsów codeshare do nowych portów w Indiach. To utorowało drogę do następnego kroku. Dzięki rozszerzeniu współpracy codeshare na rejsy Air France, Jet Airways będzie miał zapewniony dostęp do miast europejskich, których obecnie nie oferuje. Jestem w pełni przekonany, że to rozszerzenie oparte na uzupełnianiu się naszych indywidualnych siatek połączeń, będzie sukcesem na szybko rozwijającym się rynku współpracy między Indiami i Europą.”