Jak uratować polską turystykę przyjazdową? [PODCAST #22]

uratować turystykę przyjazdową Dariusz Wojtal podcastTurystyka przyjazdowa w Polsce jest w podobnej sytuacji, jak rok temu. Rozporządzenie zakazujące wjazdów turystów z krajów trzecich do Polski, powoduje, że tracimy kilkadziesiąt procent gości zagranicznych. A turystyka przyjazdowa przynosiła w dobrych latach 20 mld dolarów do krajowego budżetu. Jesteśmy gotowi do szybkiego restartu turystyki przyjazdowej i w ciągu trzech lat możemy wrócić do liczby 20 mln turystów zagranicznych a nawet ją przekroczyć – mówi w rozmowie z redakcja portalu WaszaTurystyka.pl, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Dariusz Wojtal.

W tym roku liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę osiągnie 15 – 20 procent liczby sprzed dwóch lat. Biura przyjazdowe od wielu miesięcy mają zerową sprzedaż i ich środki własne na przeżycie kończą się. Najważniejsze, po zmianie przepisów (najbardziej restrykcyjnych w Europie) dotyczących przyjazdów turystów z zagranicy, będzie odbudowa popytu. Będziemy na tym polu jako branża, współpracować z każdym, w tym oczywiście z POT i LOT-em. Ta ostatnia firma bardzo się zmieniła, zaczęła wspierać turystykę przyjazdową. Pozytywne jest to, że coraz więcej samorządów rozumie, że by rozwijać turystykę przyjazdową, trzeba tworzyć wspólny front.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast