Jak ratować sytuację kadrową w hotelach? [PODCAST #37]

PHH podcast sytuacja kadrowa w hotelarstwie

PHH, podobnie jak cała branża, odczuwał odpływ ludzi w okresie kryzysu wywołanego pandemią. W związku z tym wdrożył dużo działań mających na celu docenienie pracowników, którzy zostali z nami i przyciągnięcie nowych. Staramy się pokazać, że ta branża jest istotna i że warto z nią związać swoją przyszłość – mówi Magdalena Szefernaker, rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego.

Aby zapobiegać kryzysowi kadrowemu bardzo ważne jest to, aby pokazywać pełne możliwości rozwoju zawodowego, które daje branża hotelarska i aby dawać pracownikom dodatkowe korzyści z pracy u nas. PHH stawia na programy motywacyjne, np. grywalizację, a także na działania prozdrowotne, takie jak zachęcanie do szczepień przeciwko covid-19 i grypie.

Bardzo ważny jest też awans wewnętrzny: rozwijając się w hotelarstwie można kształtować swoją ścieżkę kariery. Ponadto istotne są pakiety socjalne, fundusze świadczeń socjalnych, dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego i fundusze okolicznościowe, a także szkolenia, dostęp do wiedzy i platform do nauki języków obcych.

Obecnie Jesteśmy dobrej myśli, że będziemy mogli dalej działać. Jeśli wdrażane będą kolejne ograniczenia, to mamy nadzieję, że będą miały one ograniczony zakres. W hotelach zachowane są standardy bezpieczeństwa sanitarnego, załoga jest przeszkolona, goście rozumieją potrzebę stosowania tych zasad.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast