Izrael zaprasza na pustynny maraton rowerowy Samarathon 2019

archiwum GoIsrael

Piąta edycja pustynnego wyścigu kolarskiego Samarathon, który odbędzie się w Izraelu w dniach 13-16 lutego 2019 roku przebiega przez pustynię Negew i południową część pustyni Arava, szlakiem starożytnych karawan wielbłądów, przez Izraelski Szlak Rowerowy oraz Park Timna.

Samarathon to wyścig przeznaczony dla doświadczonych rowerzystów górskich, którzy potrafią zmagać się z trudnymi warunkami pustynnymi przez 4 dni. Jest wyścigiem drużynowym, uczestnicy ścigają się w dwóch zespołach i nie ma indywidualnego rankingu.

Edycja 2019 jest akredytowana przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) Najlepsi zawodnicy w kategorii mężczyzn i kobiet otrzymają punkty UCI w światowym rankingu, dzięki czemu mogą zdobyć możliwość występu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, nagrody pieniężne i inne benefity. Wyścig będzie trwał aż 4 dni, w czasie których odbędzie się prolog oraz trzy etapy.
Prolog odbywa się w Mitzpe Ramon.Trzy etapy będą przebiegać w regionie Eilot, w tym jednoetapowy wyścig w Timna Park na niedawno oddanej do użytku trasie rowerowej o długości 40 km.

Organizatorzy zapewniają, że uczestnikom nie zabraknie dobrych warunków do jazdy rowerem, pustynnej gościnności w dzikiej i niesamowitej „wiosce kolarskiej” w Parku Timna oraz różnych opcji zakwaterowania – od namiotu do luksusowych pokoi typu B&B.

Kategorie są oparte na płci lub wieku. W zawodach startują kobiety, mężczyźni (poniżej 39 lat), teamy mieszane, masters (40+) oraz Grand Masters (50+).

Aby wygrać wyścig w danej kategorii, drużyna musi ukończyć wszystkie etapy od początku prologu do końca trzeciego etapu w odpowiednim czasie. Zasady wyścigu są szczegółowo opisane w regulaminie.

Istnieje również możliwość uczestnictwa w dwudniowej, skróconej wersji zawodów – mini Samarathonie. Kategorie są podobne do klasycznego wyścigu. Rejestracja uczestników została rozpoczęta już w grudniu. Pakiety rejestracyjne obejmują 2 noce, posiłki, pełną obsługę ze wszystkimi udogodnieniami dla rowerzystów oraz koszulkę kolarską. 

www.samarathon.co.il