Itaka zaprezentowała samolot swojego przewoźnika – Luke Air

Airbus A330 w barwach Luke Air/fot. archiwum Itaki

W spotkaniu zorganizowanym przez biuro Itaka na lotnisku Chopina w Warszawie, wzięli przedstawicie zarządu ITAKI: prezes Mariusz Jańczuk i wiceprezes Piotr Henicz, przewoźnika reprezentowali: prezes Luca Patanè i wiceprezes Remo Della Porta, ze strony Przedsiebiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” obecny był Paweł Siennicki – wiceprezes PPL.

Na zaproszenie ITAKI przybyli przedstawiciele sieci sprzedaży, którzy mieli możliwość obejrzenia samolotu zarówno z zewnątrz, z atrakcyjną i wyróżniającą się kolorystyką, jak i wewnątrz. O udogodnieniach dla pasażerów opowiadał personel pokładowy.

Przewoźnik oferuje w Airbusie A330 2 klasy komfortu: Ekonomiczną: 277 miejsc, poczwórne, potrójne i podwójne fotele, pokryte ciemnoniebieską skórą, z przeszyciami w kolorze ochry, wyposażone w gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych, odległość między fotelami: ok. 78 cm, indywidualny system rozrywki pokładowej, do którego pasażerowie uzyskują dostęp poprzez swoje urządzenia mobilne oraz Business: 12 miejsc, 2 rzędy po 3 podwójne fotele, fotele całkowicie rozkładane (180°), odległość między fotelami: ok. 198 cm, indywidualny system rozrywki pokładowej (pasażerowie otrzymają iPady), osobne stanowisko odpraw w Warszawie.

Po wizytacji samolotu, w hotelu Courtyardby Marriott miała miejsce krótka konferencja, dotycząca oferty ITAKI opartej na przelotach Airbusem A330. W sezonie LATO 2021 są to: Zanzibar – wyloty co niedzielę, inauguracyjny lot odbył się 6 czerwca, najbliższy już 13 czerwca, Dominikana – co sobotę, począwszy od 12 czerwca, Malediwy – co środę, od 16 czerwca, ,Madagaskar/Nosy Be – co czwartek, od 5 sierpnia.

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki/fot. archiwum Itaki

Prezes Mariusz Jańczuk powiedział: „ITAKA nigdy nie bała się ryzyka związanego z wprowadzaniem na polski rynek nowych kierunków – powiedział  – ciągle odkrywamy dla Polaków nowe miejsca na całym świecie, w tym także wiele kierunków egzotycznych, z których dużą część sprzedajemy nie tylko w zimie, ale także latem”.

Piotr Henicz dodał„Polacy chcą podróżować coraz częściej, coraz dalej, a podróże bez przesiadek czy międzylądowań, to coraz częściej wymóg naszych klientów. Liczy się komfort, nie tylko cena. Ten komfort zapewniają właśnie samoloty szerokokadłubowe jak Airbus A330, który na polskim rynku czarterowym jest nowością, bo dotychczas w tej klasie dostępne były tylko Dreamlinery PLL LOT”.

Prezes Luca Patanè podkreślił „Jesteśmy dumni z naszej współpracy i obsługi Klientów ITAKI z największego portu lotniczego w Polsce”.

Wiceprezes Remo Della Porta zadeklarował: “Będziemy kontynuować inwestycje w komfort i niezwodność, zawsze jesteśmy gotowi do podjęcia nowych wyzwań zarówno w Europie jak i na całym świecie, by udostępnić ITACE samoloty dalekiego i średniego zasięgu. Dostrzegamy tendencje wzrostowe polskiego rynku, zarówno dla zorganizowanej turystyki i dostawców usług z nią związanych, jak i portów lotniczych”.

Paweł Siennicki, wiceprezes PPL dodał: „Lotnisko Chopina otwiera się na nowe egzotyczne kierunki. Cieszymy się, że Klienci ITAKI będą mogli latać z naszego lotniska również w miejsca, których nie było do tej pory na mapie bezpośrednich destynacji. To kolejne potwierdzenie, że ruch lotniczy powoli wraca do normalności. Jesteśmy pewni, że takich sygnałów będzie więcej”.

Itaka: przedłużamy ważność voucherów i zgadzamy się z interpretacją MRPiT

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center