Itaka zachęca pracowników do szczepień przeciw covid. Będzie dodatkowy dzień wolny

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki / fot. materiały prasowe

Zarząd Itaki przyzna dodatkowy dzień wolny swoim pracownikom, którzy zdecydują się zaszczepić przeciwko covid-19. Wkrótce w Polsce trzecią dawkę szczepionki będą mogły przyjąć wszystkie osoby pełnoletnie. Touroperator zachęca też do przemyślenia swojej decyzji tych, którzy jeszcze w ogóle nie przyjęli szczepionki.

Komunikat rozesłany przez wiceprezesa Piotra Henicza do wszystkich pracowników touroperatora zachęca do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się przeciwko covid bądź do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki dla tych, których termin ważności poprzedniego szczepienia dobiega końca. Itaka proponuje dzień wolny od pracy tym, którzy się zaszczepią i dostarczą potwierdzenie tego faktu.

“Wiemy ,że wśród Państwa są osoby niezaszczepione . Zachęcamy do ponownego przemyślenia decyzji dotyczącej zaszczepienia się. Zbliża się termin, kiedy możliwość przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 w Polsce obejmie wszystkie osoby powyżej 18.roku życia. Aby ułatwić Państwu logistycznie przyjęcie szczepionki zarząd Itaki zdecydował się przyznać dodatkowy dzień wolny od pracy dla osób, które zaszczepią się i dostarczą potwierdzenie odbycia szczepienia. Dodatkowy dzień wolny przysługuje w dniu przyjęcia szczepionki lub w następnym dniu” – napisał Piotr Henicz do swoich pracowników.

“Zadbajmy o siebie, kolegów, klientów”

“Jako zarząd Itaki, touroperatora dbającego o bezpieczeństwo klientów, chcemy dołożyć możliwych wszelkich starań, aby także nasi pracownicy mogli nie tylko odkrywać z Itaką świat, ale mieli świadomość, jak ważna jest troska o zdrowie własne i kolegów, szczególnie w kontekście, kiedy w większości pracujemy w nowoczesnej przestrzeni jaką są biura open-space. Jak wszyscy zdajemy sobie sprawę najbliższe sezony i lata będą wymagały od nas wszystkich ogromnej pracy, a więc dużo siły, determinacji i skupienia. Zadbajmy o siebie, inwestując w zdrowie, chrońmy siebie, nasze rodziny, współpracowników i klientów, którzy chcą się czuć bezpieczni” – czytamy w komunikacie.

Piotr Henicz poinformował też, że zarząd Itaki poddał się szczepieniom w najwcześniejszych możliwych terminach, aktualnie planując przyjęcie trzeciej dawki.

Itaka zabrała najlepszych agentów do Turcji