Itaka wspiera szkołę charytatywną Bwejuu na Zanzibarze

fot. Itaka

Za pośrednictwem rezydentek Itaki na Zanzibarze, firma przekazała dar serca szkole charytatywnej Bwejuu na Zanzibarze: 500 szt. kamizelek odblaskowych (250 szt. dla dorosłych i 250 szt. dla dzieci), 500 szt. opasek, 500 szt. breloków odblaskowych, 500 szt. kolorowanek z kredkami.

9 grudnia 2023 roku w szkole charytatywnej Bwejuu na Zanzibarze miało miejsce spotkanie, podczas którego rezydentki Itaki przekazały najmłodszym mieszkańcom i ich rodzicom kamizelki, opaski i breloki odblaskowe. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie szkoły i ich rodziny, ale również przedstawiciele władz i policjanci, którzy przeprowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa.

„Szkoła została założona w 2004 roku, aby zapewnić opiekę i podstawową edukację sierotom i dzieciom w trudnej sytuacji” – powiedział Rajab Ali Jaku, założyciel i dyrektor szkoły charytatywnej Bwejuu. „Celem dzisiejszego wydarzenia jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze w nocy. Na Zanzibarze główne drogi są nieoświetlone, co jest ogromnym problemem. Niektórzy kierowcy nie zauważają ludzi na poboczu i dlatego mamy wiele wypadków” – dodał.

Cała lokalna społeczność próbuje radzić sobie z tą sytuacją budując progi zwalniające na drogach w miejscach najczęściej uczęszczanych.

„Czasami samochody nocą jadą bardzo szybko. Z powodu takich wypadków straciliśmy wielu naszych krewnych” – mówi jeden z rodziców.

Po rozmowach z dyrektorem i rodzicami rozdano kamizelki, opaski i breloki odblaskowe, co było także okazją do spotkania i rozmów z lokalną społecznością. Dzięki odblaskom piesi będą bardziej widoczni na drodze, co przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa i zredukuje liczbę wypadków. Na najmłodszych uczestników spotkania oprócz odblasków, czekały także kolorowanki z kredkami.

„Itaka od zawsze we współpracy z destynacjami wychodzi daleko poza kontrakty hotelowe. Poznajemy wspaniałych ludzi, ich problemy i w miarę możliwości staramy się pomagać, w podzięce na gościnę i wspaniałe wakacje jakie spędzili nasi klienci w wielu pięknych krajach. Dziękujemy także Zanzibarowi, magicznej wyspie, którą odkryliśmy dla polskich turystów już ponad 10 lat temu” – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings.