Itaka świętuje karnawał w Las Palmas na Gran Canarii

fot. Itaka

Karnawał na Gran Canarii jest uznawany za wydarzenie roku, a Wielka Parada w Las Palmas to jego kulminacja. W tym roku do świętujących tłumów dołączyła grupa przedstawicieli biura podróży Itaka.

Touperator wysyła rokrocznie najwięcej polskich turystów na Wyspy Kanaryjskie, w tym także na Gran Canarię.

Karnawał w Las Palmas de Gran Canaria wywodzi się z balu w maskach i przebraniach, a jego tradycja sięga XVI wieku. Współcześnie karnawał stał się międzynarodową atrakcją turystyczną. Udział w nim biorą nie tylko mieszkańcy, ale i turyści. W tym roku specjalnie na karnawał przyjechało na Gran Canarię ok. 200 tysięcy gości z całego świata.

Kulminacyjnym momentem był przejazd przez miasto ok. 200 kolorowych platform, rozbrzmiewających muzyką, wiozących radosnych i roztańczonych uczestników karnawału w oryginalnych przebraniach. Jedną z nich podróżowali goście zaproszeni na kanaryjski karnawał przez zarząd Itaka Holdings. W grupie 70 osób znaleźli się przedstawiciele zarządów podległych firm z Turcji, Grecji, Czech, Litwy, Hiszpanii i Węgier, kontraktorzy i kontrahenci z całego świata oraz reprezentanci kluczowych działów Itaki z Polski.

City break w Wenecji z biurem Itaka, wylicytujemy na Gali Waszej Turystyki