Itaka: latem będziemy latać z Radomia dziesięć razy w tygodniu

Itaka

W przyszłe wakacje klienci Biura Podróży Itaka po raz pierwszy będą mieli możliwość podróżować na wypoczynek z Lotniska Warszawa-Radom. Pasażerowie będą mogli wybrać Antalię (3 razy w tygodniu), Mars Alam, Kos i Heraklion, Burgas i Warnę, Palmę de Mallorca i Tiranę. Łącznie z radomskiego lotniska będzie realizowanych 10 rejsów tygodniowo do miejsc z oferty Biura Podróży ITAKA.

Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, do którego należy Lotnisko Warszawa-Radom, powiedział: „Cieszy nas współpraca z kolejnym partnerem, który wybrał LOTNISKO WARSZAWA – RADOM, jako element budowania swojego biznesu. Itaka to jeden z największych i najpopularniejszych touroperatorów w Polsce, a kierunki, które zaoferował, należą do czołówki najchętniej wybieranych przez turystów. Jesteśmy przekonani, że obecność Itaki w radomskim porcie przyciągnie klientów, którzy po pierwszej podroży już zawsze będą wybierali to lotnisko, jako początek wakacyjnej przygody”.

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, dodał: „Chociaż obserwowałem postęp budowy lotniska, jestem niezwykle pozytywnie zaskoczony efektem końcowym: zarówno rozmachem inwestycji, jak i dbałością o najmniejsze szczegóły, nowoczesnością i ergonomią zastosowanych rozwiązań oraz najwyższą troską o komfort Klientów od momentu zaparkowania auta, aż do wejścia do samolotu! Robi wrażenie minimalistyczna estetyka pomieszczeń recepcyjnych, więc tym bardziej cieszę się, że ITAKA będzie obecna i widoczna w tak atrakcyjnej przestrzeni. Polacy coraz częściej podróżują, podnosząc poprzeczkę nie tylko w standardzie hoteli, ale także komfortu podróży. Liczy się wygodny dojazd, infrastruktura, logistyka portu lotniczego, bezpieczeństwo oraz przyjazna dla podróżnych przestrzeń ze strefami relaksu, restauracjami i salonami. Lotnisko Warszawa-Radom spełnia te wszystkie kryteria, o czym z przyjemnością będziemy informować naszych klientów i sieć sprzedaży.

Nasze plany na początek nowej współpracy bazują na produkcie, w którym jesteśmy liderem na polskim rynku. Takimi kierunkami są niewątpliwie Turcja, gdzie z Radomia planujemy 3 loty tygodniowo do Antalyi, obsługującej Riwierę Turecką, Marsa Alam w Egipcie, greckie wyspy Kos i Kreta, bułgarskie Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, Albania czy hiszpańska Majorka. Liczymy, że swoje podróże z Portu Lotniczego Warszawa-Radom w sezonie LATO23 rozpocznie ok. 35.000 naszych Klientów, zakładając 10 wylotów tygodniowo”.

Itaka z nową gwarancją ubezpieczeniową 2022/2023