Ireneusz Węgłowski przewodniczącym Rady Polskiej Organizacji Turystycznej

Ireneusz Węgłowski/fot. archiwum IGHP

Na dzisiejszym posiedzenie Rada Polskiej Organizacji Turystycznej wybrała na Przewodniczącego, Ireneusza Węgłowskiego, prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Nieoficjalnie rozważano dwie inne kandydatury: Sebastiana Nasiłowskiego i ministra Andrzeja Guta-Mostowego.

Za Węgłowskim glosowało 15 członków, dwie osoby się wstrzymały, nikt nie był przeciw.

Irezeusz Węgłowski to prezes największej organizacji samorządowej hotelarzy, reprezentującej ich w wypracowywaniu rozwiązań rządowych, które mają pomóc w przejściu przez czas pandemii. Autorytet i jedna z ikon polskiej branży hotelarskiej. Ceniony fachowiec, specjalista, bierze udział w wielu wydarzeniach branżowych. Na zmianę z Marcinem Mączyńskim występuje jako twarz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, która mocno zaangażowała się w walkę o wsparcie dla branży hotelarskiej w dobie pandemii. Węgłowski uczestniczy w rozmowach ze stroną rządową oraz w pracach zespołu “branż zamkniętych”. Zarząd IGHP sumiennie i regularnie przygotowuje raporty o stanie rynku, prowadzi szkolenia, działania wspierające etc.

W lipcu 2020 roku Ireneusz Węgłowski został nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej Orbisu. Wcześniej (od 1991 roku) był wiceprezesem zarządu, odpowiedzialny ostatnio za komunikację korporacyjną spółki, relacje inwestorskie, relacje z mediami i CSR. Orbis posiada 73 hotele, w tym 63 własne i 10 w dzierżawie (łącznie ponad 14 000 pokoi), w 6 krajach regionu: w Czechach, na Litwie, w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech.

Węgłowski od początku kryzysu próbuje uświadomić stronę rządową o powadze sytuacji branży hotelarskiej oraz wspomóc członków IGHP, organizując wideokonferencje, podczas których wraz z zaproszonymi gośćmi udziela odpowiedzi na wiele pytań dotyczących interpretacji przepisów.

To dzięki między innymi staraniom IGHP środowisko hotelarskie przez cały rok, mimo dramatycznej sytuacji, jako jedno z nielicznych wypowiada się jednym głosem.

Nowa Rada POT dostała powołania

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center