Instytut Słowacki zaprasza na wernisaż wystawy Daniela Brogyányi

Instytut Słowacki w Warszawie zaprasza na wystawę współczesnego artysty Daniela Brogyányi „Serca w sercu”. Wernisaż odbędzie się 12 maja 2022 o godz. 17:30.

Daniel Brogyányi zaliczany jest do artystów, którzy wyróżniają się pewnego rodzaju ekstrawagancją oraz optymistycznym podejściem do życia. Niektórzy nazywają go nawet współczesnym Andym Warholem i założycielem artystycznego post pop artu. Jest malarzem, scenografem oraz projektantem mody.

Dano Brogyányi pokazuje świat pełen barw i humoru. Barw, które nie znają czerni oraz humoru, który nie zna tabu. Barw, które z nieskrępowaną dzikością ścigają się po obrazie i humoru, który podrażni, ale nie urazi. Porzuca on czarno-białe postrzeganie świata a oczy służą odbiorcy wyłącznie do śledzenia kolorowych erupcji w jego wulkanicznym świecie.

Fotografie Brogyányiego są miejscem, w którym wyzwalają się ludzkie namiętności. Postać człowieka przeplata się z kompozycjami abstrakcyjnymi. Portrety znanych ludzi prowadzą dialog z roślinnością, pośród której sen spotyka się z jawą.

Wystawa potrwa do 12 czerwca 2022 r.