Inauguracyjny rejs najnowszego wycieczkowca Norwegian Cruise Line

30 października Norwegian Cruise Line (NCL), odebrały w Bremerhaven w Niemczech swój najnowszy statek Norwegian Encore. Na krótki rejs inauguracyjny wyruszył do Southampton w Wielkiej Brytanii. Wzięli w nim udział dziennkarze I reprezentanci biur podróży z całego świata, m.in. reprezentant portalu WaszaTurystyka.pl.

Dwa dni to za mało, by poznać tak wielki statek, jakim jest Norwegian Encore. Samych pokładów pasażerskich jest tutaj 16.

Jakie kabiny mają pasażerowie do dyspozycji? Wszystkie są przestronne, w pełni wyposażone.
Najwięcej (1112) jest kabin z balkonem (o poweirzchni 3 metrów kwadratowych). Sama kabina ma powierzchnię 17 metrów kwadratowych I wyposażona jest w podwójne łóżko które można rozdzielić na 2 pojedyncze, sofę, łazienkę z prysznicem, szafę, TV i toaletkę. Kabiny takie znajdują się na pokładach 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.

Dużo mniej (374) jest kabin wewnętrznych. Powierzchnia to 13 metrów kwadratowych.
Kabiny znajdują się na dekach 5, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 I są wyposazone w podwójne łóżko które można rozdzielić na 2 pojedyncze, łazienkę z prysznicem, szafę, TV i toaletkę.

Do dyspozycji pasażerów są takze mini suita z balkonem (284). Ich wielkośc to 19 metrów kwadratowych, balkon ma powierzchnię 4 metrów kwadratowych. Znajdują się na pokładzie 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 i są zaopatrzone w podwójne łóżko które można rozdzielić na 2 pojedyncze, sofę, łazienkę z prysznicem, szafę, TV i toaletkę.

111 kabin to kabiny z oknem, mają wielkość 15 metrów kwadratowych. Znajdują się na pokładach 5, 9, 10, 11, 12, 13 i są zaopatrzone w podwójne łóżko które można rozdzielić na 2 pojedyncze, łazienkę z prysznicem, szafę, TV i toaletkę.

Studio to kabiny najmniejsze (82), o powierzchni 9 metrów kwadratowych. Są one specjalnie zaprojektowane dla podróżujących samotnie, posiadają dostęp do prywatnego foyer.
Wkabinie znajdują się łóżko pojedyncze, prysznic i WC, szafa i TV

Suita Haven to 80 kabin kategorii od suity do penthouse i wiekości od 33 – 91 metrów kwadratowych i balkonem o powirzchni od 8 do 46 metrów kwadratowych. Wyposażenie jest zróżnicowane w zależności od wielkości suity. Duże łózko wielkości King Size, łazienka z prysznicem i wanną, jacuzzi, duża szafa, część dzienna, TV i toaletka/ biurko.

Kabiny Spa to kabiny z balkonem, mini-suity i suity znajdujące się na 15 pokładzie. Kabiny te maja bezpośredni dostęp do Spa i fitness center na statku oraz bezpłatne korzystanie z Thermal Spa.

Andy Stuart prezes Norwegian Cruise Line, powiedział “Dziś świętujemy odbiór naszego siedemnastego statku. Nasze zaangażowanie w świadczenie komfortu na najwyższym poziomie na pokładzie statku Norwegian Encore pozwoli dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń dla gości, kiedy to statek zacumuje w porcie w Miami już w listopadzie.”

Zapytany o koszt budowy, odpoweidział: “Całkowity koszt budowy to miliard euro. Szacujemy, że suma ta zwróci się w sześć lat.”

Norwegian Encore ma wyporność 157 800 ton czyli więcej niż cztery amerykańskie lotniskowce atomowe. Dłogośc ponad 33 metrów, szerokość ponad 43 metry. Na pokład może zabrać 3 998 pasażerów i 1735 osób załogi.

To pływające miasto nie jest łatwo zwiedzać. Samych lokali gastronomicznych jest prawie 20 – zdecydowanie za dużo, jak na krótki rejs inauguracyjny. Przez 24 godziny jest otwarta na najwyższym pokładzie wielka restauracja “Garden Cafe”. Oczywiście można zjeść także w restauracjach z kartami dań, m.in. w doskonałej włoskiej “Onda by Scarpetta” czy bardziej w stylu amerykańskim – “Cagney’s Steakhouse”, “Manhattan Room” i “Q Texas Smokehouse”. Jest tutaj lodziarnia “Dolce Gelato”, ciastkarnia, Starbucks. Jest winiarnia z doskonałymi winami, whisky bar z najlepszymi trunkami irlandzkimi i szkockimi, pub z beczkowymi piwami craftowymi oraz butelkowymi najlepszymi piwami europejskimi. Wydać pieniądze można w kasynie, galerii obrazów, sklepach z biżuteria, ubraniami i gadżetami. Dla lubiących szybkość czeka tor gokartowy “Encore Speedway” lub symulatory wyścigiowych bolidów i samochodów terenowych w Galaxy Pavilion”. Pogoda nie pozwoliła skorzystać z aquaparku i zjeżdżalni wodnych. Maniacy biegów mogli jednak pobiegać po tartanoqej bieżni na ostatnim pokładzie.

Wieczorem warto zajrzeć do teatru, gdzie możemy obejrzeć niezwykle energetyczny, świetnie zaśpiewany spektakl męskiego zespołu Choir of the men lub musicall “Kiny Boots”. Potem trzeba zajrzeć do pubu “Liverpool”, w którym piosenki Beatlesów całkeim udanie śpiewa zespół przebrany za czwórke z Liverpoolu.

Na wypoczynek udajemy się do jednej ze wspomnianych kabin. Możemy napić się kawy lub herbaty z ekspresu lub wody z butelek, które wykonane sa z materiału w 82 procentach biodegradowlnego i w 100 procentach ulegającego recyklingowi.

Warto pamiętać, że w ramach niedawnego partnerstwa linii Norwegian Cruise Line z JUST Goods, Norwegian Encore będzie pierwszym statkiem z floty całkowicie pozbawionym plastikowych butelek. Do 1 stycznia Norwegian Cruise Line będzie pierwszą linią wycieczkową, która wyeliminuje plastikowe butelki w całej swojej flocie.

{gallery}9373{/gallery}