IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn Resort do Szklarskiej Poręby

IHG Hotels & Resorts poszerza sieć hoteli w Polsce
Wizualizacja nowego hotelu/fot. archiwum IHG Hotels & Resorts

Grupa hotelowa IHG Hotels & Resorts ogłosiła podpisanie umowy franczyzowej na hotel Holiday Inn Resort Szklarska Poręba z AKME Wiśniewski Szklarska Poręba.

Otwarcie hotelu planowane jest na rok 2022. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba będzie położony w Dolinie Szczęścia i będzie doskonałym miejscem dla gości chcących odwiedzić Karkonosze.

Nowo budowany hotel Holiday Inn Resort będzie posiadał 87 pokoi. Hotel powstanie w ramach kompleksu Horizon Hotel & Resort na powierzchni 1,5 ha, składającego się z 4 budynków, w tym hotelu, apartamentów i części rekreacyjnej. Resort został zaprojektowany tak, aby umożliwić gościom ucieczkę od codzienności dzięki możliwości skorzystania ze strefy wellness, basenów wewnętrznego i zewnętrznego, spa czy też uspokajających widoków na góry z hotelowego tarasu. W okolicy hotelu będzie można uprawiać różnego rodzaju aktywności m.in. spacery po górach, jazdę na rowerze czy biegi na nartach.

Holiday Inn Resort Szklarska Poręba będzie posiadać szeroki zakres oferty dla rodzin takich jak m.in. Kids Club i programy ciekawych aktywności i rozrywek.

Willemijn Geels, Vice President Development w IHG Hotels & Resorts powiedziała: “Jesteśmy zaszczyceni pierwszym hotelem Holiday Inn Resort w Polsce. To naprawdę wyjątkowy hotel i wspaniałe rozszerzenie rodziny marek Holiday Inn, która jest pierwszym wyborem dla rodzin i gości chcących poznawać różnego rodzaju aktywności w najbardziej pożądanych lokalizacjach na świecie – w tym przypadku w Dolinie Szczęścia w Szklarskiej Porębie i niezwykłych polskich górach.

Wspólnie z naszym partnerem, AKME Wiśniewski Szklarska Poręba jesteśmy zachwyceni możliwością otwarcia hotelu Holiday Inn w jednej z najbardziej popularnych lokalizacji turystycznych w Polsce. Zawsze chcemy, aby łączyć to, co marka ma do zaoferowania z odpowiednimi lokalizacjami. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba to kolejny świetny przykład możliwości rozwoju IHG Hotels & Resorts w Europie.”

Wiktor Grzechocinski, Wspólnik w AKME Wiśniewski Szklarska Poręba dodał: “Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z IHG Hotels & Resorts i dołączeniem do jednej z największych grup hotelowych na świecie. W Szklarskiej Porębie będziemy wykorzystywać przewagi, jakie dają ich systemy i wielkie doświadczenie w branży hotelowej. Wierzymy, że jest bardzo ważne, by rozwijać hotel i osiągać sukcesy w oparciu o solidne fundamenty współpracy.”

W Polsce IHG posiada 15 działających hoteli pod różnymi markami oraz 21 w trakcie przygotowań do otwarcia.