Igor Rattaj nowym prezesem Tatry Mountain Resorts

Tatry Mountain Resorts ma nowego prezesa
Igor Rattaj nowym prezesem TMR/archiwum TMR

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Nadzorczej słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts (TMR), postanowiono, że od 1 maja nowym prezesem będzie Igor Rattaj.

Igor Rataj jest głównym akcjonariuszem TMR. Na stanowisku prezesa zastąpi Bohuslava Hlavatego, który przez 11 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego TMR. Stanowisko dyrektora generalnego zostanie do końca roku nieobsadzone ze względu na oszczędności.

Bohuš Hlavatý zajął 27. pozycję na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2019.

W zarządzie z Igorem Ratajem znaleźli się Čeněk Jílek (do tej pory CCO w TMR) oraz Jozef Hodek (do tej dyrektor ds finansowych).

Bohuš Hlavatý powiedział: „Chciałbym podziękować najbliższym współpracownikom oraz całej załodze TMR. Wspólnie zbudowaliśmy firmę, która jest nie tylko efektywna, ale przynosi radość milionom turystów.”

Igot Rattaj, odpowiedział: „Chciałbym nie tylko w swoim, ale i w imieniu całej Rady oraz akcjonariuszów podziękować Bohušovi Hlavatému za jego pracę na rzecz TMR. To dużej mierze jego zasługa, że spółka przez 11 lat wypracował sobie pozycję lidera w swoim segmencie w naszym regionie. Jego rola w TMR nie kończy się, został przewodniczącym Rady Nadzorczej i będzie służył nam swoim bogatym doświadczeniem przy budowie strategii.”

Igor Rattaj ma 49 lat, pochodzi z podtatrzańskiej miejscowości Mengusovce i był reprezentantem Słowacji w narciarstwie zjazdowym. Po studiach na Uniwersytecie Technicznym w Bratysławie zaczął się zajmować biznesem, pracował w bankowości. Od połowi 90 lat związany jest z grupą J&T. W 2004 roku przekonał wspólników J&T o zakupie Tatrzańskich Kolei Linowych (TLD) i zaczął się poważnie zajmować biznesem w turystyce. W TMR został największym akcjonariuszem I od 2009 był członkiem Rady Nadzorczej.