IGHP członkiem Krajowej Izby Gospodarczej

logo IGHP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego została członkiem Krajowej Izby Gospodarczej – organizacji zrzeszającej ponad 160 izb regionalnych, branżowych i bilateralnych.

IGHP to największa organizacja samorządu gospodarczego w branży hotelarskiej, w jej szeregach jest ponad pół tysiąca hoteli.

Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, powiedział: „Liczę, że dzięki dołączeniu do Krajowej Izby Gospodarczej będziemy mogli działać jeszcze bardziej skutecznie. Doświadczenia czasu pandemii pokazały, że warto razem ze środowiskiem biznesowym walczyć o interesy naszej branży.”

Krajowa Izba Gospodarcza zrzesza na zasadzie dobrowolności izby gospodarcze oraz inne organizacje gospodarcze i społeczne, których przedmiotem działania jest wspieranie rozwoju gospodarczego. Do zadań KIG należy m.in. reprezentowanie interesów swoich członków i podmiotów gospodarczych wobec organów państwa, organizacji krajowych i zagranicznych, działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w nowoczesnych formach organizacyjnych i technologicznych czy wyrażanie opinii o stanie rozwoju gospodarczego w Polsce i inspirowanie tworzenia i nowelizacji przepisów.

Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej, dodał: „Cieszy nas, że branża hotelarska będzie miała swojego reprezentanta w gronie członków KIG. IGHP to wiarygodny partner, który niejednokrotnie w czasie pandemii pokazał, jak ważne jest konsekwentne działanie.”

IGHP: rusza program lojalnościowy hoteli w Polsce. Ma wspomóc sprzedaż bezpośrednią