IDnow wesprze IATA w upraszczaniu podróży dzięki cyfrowej tożsamości

fot. materiały prasowe

IDnow, dostawca platformy weryfikacji tożsamości weźmie udział w programie akceleracyjnym Międzynarodowego Zrzeszenia Transportu Lotniczego (IATA) Accelerate@IATA 2022.

IDnow współpracuje z IATA i jej członkami, zapewniając ekspertyzę i regulacyjne know-how w dziedzinie weryfikacji tożsamości oraz tożsamości cyfrowej. Wspólnie dążą do osiągnięcia celu, jakim jest uczynienie latania bardziej bezproblemowym, bezkontaktowym dla pasażerów, przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka oszustw dla linii lotniczych.

IATA jest stowarzyszeniem handlowym dla światowych linii lotniczych, reprezentującym około 290 linii lotniczych lub 83 proc. całego ruchu lotniczego. Jako wiodące stowarzyszenie w tym sektorze, IATA kształtuje standardy branżowe i przyszłość lotnictwa.

Poprzez program Accelerate@IATA, IDnow wnosi wkład do grupy roboczej IATA One ID, której celem jest ustanowienie standardów branżowych, które dodatkowo usprawnią podróż pasażera, dzięki cyfryzacji dopuszczalności i bezkontaktowemu procesowi poprzez bezpieczną identyfikację z wykorzystaniem biometrii.

Zgodnie z wizją One ID, po zdalnym zakończeniu kontroli dokumentów, pasażerowie będą mogli przybyć na lotnisko gotowi do lotu i przejść przez każdy punkt kontaktu poprzez proste rozpoznanie biometryczne. Celem jest osiągnięcie prawdziwie interoperacyjnego globalnego systemu obejmującego lotniska, linie lotnicze i rządy.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału IDnow w sercu rozmów o innowacjach w branży. IDnow wnosi swoją wiedzę w zakresie bezpiecznej, zdecentralizowanej tożsamości cyfrowej, aby wesprzeć branżę lotniczą na drodze do klientocentrycznosci” – powiedziała Kat R. Morse, starszy menedżer ds. Innowacji, Partnerstwa i Wydarzeń w IATA.

“Rozumiemy, że w nowoczesnej branży podróży lotniczych tożsamości cyfrowe mają ogromny potencjał, by kształtować zupełnie nowe doświadczenia podróżnych. Od obniżenia ryzyka oszustwa dla linii lotniczych, po stworzenie bardziej płynnego i bezdotykowego doświadczenia dla pasażerów oraz oferowanie zgodnego z RODO rozwiązania do przechowywania i udostępniania zdjęć biometrycznych dla lotnisk i innych podmiotów – tożsamość cyfrowa jest kluczem. Jesteśmy podekscytowani i dumni, że zostaliśmy wybrani przez IATA do współpracy i partnerstwa z jednymi z najbardziej prestiżowych linii lotniczych na świecie w celu kształtowania przyszłości podróży lotniczych” – dodał Michael A. Binner, dyrektor ds. Tożsamości Cyfrowej w IDnow.