ibis. tu mieszka muzyka” – spotkanie Sarsy ze zwycięzcami konkursu

AG

12 grudnia w hotelu Ibis Warszawa Centrum odbędzie się koncert finałowy kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”. Wystapi na nim Sarsa oraz piątka zwycięzców konkursu muzycznych talentów.

26 października 2017 Sarsa, ambasadorka kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” spotkała się ze zwycięzcami konkursu muzycznego organizowanego przez hotele rodziny ibis. Patrycja Roszczyk, Maria Bedyńska i zespół Redford pojawili się w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska, gdzie w specjalnie stworzonym studiu nagraniowym zostały zarejestrowane ich zwycięskie utwory.

Uczestnicy wzięli udział w konkursie, w ramach którego wgrywali na platformę ibis.com/tumieszkamuzyka wykonania coverów i własnych kompozycji. Następnie trwało głosowanie internautów, którzy wybrali
30 najpopularniejszych utworów.
8 października poznaliśmy pięcioro zwycięzców, wyłonionych przez Sarsę – ambasadorkę kampanii. Wśród nich znaleźli się: zespół Birches z utworem „Turned Out”, Patrycja Roszczyk, która wykonała cover Shawna Mendesa „There’s Nothing Holdin’ Me Back”, zespół Redford doceniony za piosenkę „Put the light”, Paweł Danielak za „Na Fali” i Mary B, czyli Maria Bedyńska z piosenką „Alone Again”. Główną nagrodą
w konkursie są sesje nagraniowe w specjalnie w tym celu stworzonym studiu.

Hanna Bernakiewicz, manager hoteli segmentu ekonomicznego dla Polski i Europy Wschodniej, powiedział: „Jesteśmy po I etapie naszej kampanii, która rozpoczęliśmy w połowie września. Na starcie powiedzieliśmy sobie, że dobrze byłoby, gdyby zgłosiła się setka wykonawców. Sto osób zgłosiło się już w pierwszym tygodniu, a w sumie w konkursie wzięło udział ponad 300.
Na potrzeby kampanii w hotelu Ibis na Ostrobramskiej stworzyliśmy studio nagraniowe. Pierwsze studio nagraniowe w hotelu w Polsce i w Europie. Po kampanii z dwóch pomieszczeń studia zrobimy dwa pokoje hotelowe o charakterze muzycznym.
W studiu naszym zwycięzcy konkursu nagrywali swoje pierwsze single. Finałem kampanii będzie koncert 12 grudnia w Hotelu Ibis Warszawa Centrum, w którym wystąpi ambasadorka kampanii, Sarsa oraz pięcioro nagrodzonych.”

Sarsa dodała: „Wybór laureatów tak naprawdę to wybór bardzo subiektywny. Starałam się jednak, by byli oni różni, w sumie wybrałam dwa zespoły i trójkę solistów. Na koncercie 12 grudnia, każdy słuchający znajdzie coś dla siebie. Nie byłam sprawiedliwa w wyborach, ale wydaje mi się, ze „dogodzę” wszystkim muzycznie.” Ibis. Tu mieszka muzyka. Może być trampolina dla laureatów do zdobycia sławy.”

Idea połączenia hoteli i muzyki trwale zapisała się w zachodniej kulturze. Hotele są dla artystów przystanią podczas tras koncertowych. Często powstają w nich nowe utwory, a one same stają się inspiracją do tworzenia piosenek. W końcu, muzycy nagrywający w hotelowych pokojach, mogą poczuć się w takim studiu prawie jak w domu. To doświadczenie nie jest obce uczestnikom konkursu zorganizowanego w ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”. Swoje wykonania rejestrują oni najczęściej właśnie w domowych warunkach. Podczas nagrań profesjonalnych singli, laureatów konkursu wspiera duet producencki Universal Music – Dominik Buczkowski i Janek Bielecki.

Janek Bielecki, jeden z producentów czuwających nad nagraniami, skomentował: „Za nami nagrania z większością laureatów konkursu. Najciekawsze we współpracy z nimi jest to, że mają świeże spojrzenie na muzykę – to dopiero początek ich karier. Naszym zadaniem było nadanie pomysłom zwycięzców kształtu i wydobycie talentu, który w nich drzemie. Praca w studiu stworzonym w pokojach hotelowych też jest inspirującym doświadczeniem. To oryginalny pomysł, który przypomina, że hotele i muzyka zawsze były sobie bliskie.”

Nagrane przez zwycięzców konkursu utwory ukażą się już wkrótce. Będą one dostępne między innymi w systemie Jukebox by Deezer w hotelach z rodziny ibis w Europie Wschodniej. W oczekiwaniu na single laureatów, można posłuchać ich konkursowych utworów na platformie ibis.com/tumieszkamuzyka.