Nowy hotel ibis Styles w Gnieźnie

archiwum ibis

W czerwcu rodzina hoteli ibis Styles powiększy się o trzy obiekty. Pierwszy z nich, ibis Styles Gniezno Stare Miasto, oddany do użytku już 2 czerwca.

Inspiracją dla projektantów podczas aranżacji hotelowych wnętrz była bogata historia miasta, dlatego też motywem przewodnim są początki polskiej monarchii. W Polsce istnieją cztery obiekty sygnowane marką ibis Styles – w Bielsku Białej, Wrocławiu, Wałbrzychu i Białymstoku, wszystkie działają w Grupie Hotelowej Orbis. Sieć hoteli ibis Styles w Polsce dynamicznie się rozwija, w czerwcu br. zostanie otwarty obiekt w Gnieźnie, a następnie kolejne dwa – w Siedlcach i Nowym Sączu.

Hanna Bernakiewicz, Economy Segment Manager z Grupy Hotelowej Orbis, powiedziała: “Konsekwentnie powiększamy rodzinę hoteli ibis Styles w Polsce. W tym roku zaplanowaliśmy otwarcie czterech nowych obiektów. W maju rozpoczął działalność hotel w Białymstoku, a przed wakacjami dołączą do niego trzy następne. W przyszłym roku powstaną kolejne inwestycje związane z marką ibis Styles.”

W Gnieźnie zostanie otwarty ibis Styles Gniezno Stare Miasto. Hotel zlokalizowany jest w samym centrum (przy skrzyżowaniu ulic Bolesława Chrobrego i Jana III Sobieskiego) nieopodal historycznych miejsc związanych m.in. z koronowaniem pierwszego polskiego króla czy zjazdem gnieźnieńskim. Historia tych terenów była główną inspiracją podczas projektowania hotelowych wnętrz.
Na ścianach króluje purpura, kolor władców, a nad recepcją wisi oryginalna lampa w kształcie gniazda, nawiązująca do nazwy miasta, która według legendy oznacza właśnie gniazdo. Królewski przepych zastąpiony został nowoczesnym wzornictwem połączonym z historycznymi detalami. Fotele przypominają tron, naścienne murale inspirowane są dawnymi rycinami, a elementy szachowe i karciane nadają wnętrzom lekkości i przekornego charakteru.
Hotel w swojej ofercie posiada 70 nowoczesnych pokoi dla 160 gości. Wśród nich znajdują się cztery pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz szesnaście dedykowanych rodzicom z dziećmi – z czterema miejscami do spania oraz telewizją z kanałami dziecięcymi.
W całym budynku dostępny jest darmowy szybki internet WiFi. Rodzice z dziećmi mogą także skorzystać z kącika zabaw i gier przygotowanych dla najmłodszych.
Ibis Styles Gniezno Stare Miasto posiada również specjalną ofertę dla biznesu – w budynku znajdują się cztery sale konferencyjne o nieprzypadkowych nazwach: Książęce Ogrody, Lech, Czech oraz Rus. Każda z nich wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, nagłośnienie oraz telewizor multimedialny.
Na gości czekają również oferty restauracji Pietrak, która serwuje śniadania w formie szwedzkiego bufetu, oraz czynnego całą dobę Lobby Baru z bogatym wyborem przekąsek i napojów.