IATA będzie rozmawiać w Warszawie o budowie potencjału na przyszłość
Międzynarodowe Zrzeszenie Transportu Lotniczego IATA ogłosiło, że tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji Global Airport & Passenger Symposium (GAPS), która odbędzie się między 15 a 17 października w Warszawie będzie „Budowanie potencjału na przyszłość”.
GAPS pomoże w osiągnięciu spójności z uwzględnieniem trzech obszarów, które ulegną przekształceniom:
– Płynna, bezproblemowa podróż: dzięki technologii biometrycznej przed podróżnymi otwiera się zupełnie nowa jakość podróżowania. Priorytetem jest zapewnienie odpowiednich przepisów prawnych, stanowiących element realizacji wizji podróży bez dokumentów w formie papierowej i pewność dla pasażerów, iż ich dane są chronione.
– Zmiany w portach lotniczych: wyprowadzenie większej liczby procesów lotniskowych poza porty lotnicze, zwiększenie wykorzystania rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji i robotyce oraz poprawa procesu udostępniania danych pomiędzy interesariuszami pozwoli zwiększyć wydajność i wykorzystać istniejący potencjał. Planowanie ma najważniejsze znaczenie dla rozwoju optymalnego portu lotniczego.
– Świat interaktywnych danych: wymiana danych operacyjnych w czasie rzeczywistym umożliwia wspólne podejmowanie decyzji i tworzenie możliwości biznesowych, co sprzyja poprawie obsługi klienta.
Alexandre de Juniac, dyrektor generalny i CEO IATA, powiedział: „Więcej osób chce latać, a potrzeby i oczekiwania pasażerów, zarówno tych, którzy latają od lat, jak i tych, którzy latają od niedawna, stale ewoluują. Wyzwaniem dla branży lotniczej jest nadążanie za tymi potrzebami. Koncentrujemy się na bezpieczeństwie, dlatego najistotniejsze jest staranne planowanie. Podlegamy ścisłej regulacji w oparciu o globalne standardy, obejmujące wielu interesariuszy, a nasze zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju nakładają dodatkowe rygory na rozwój lotnictwa. Budowanie potencjału na przyszłość wymaga spójności w całej.”
Konferencja GAPS odbędzie się w Warszawie w dniach 15-17 października 2019 r. Polskie Linie Lotnicze LOT zostały mianowane głównym przewoźnikiem wydarzenia. Oprócz dyrektora generalnego IATA, podczas inauguracyjnej sesji plenarnej głos zabiorą także Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski oraz David Rowan, redaktor naczelny i założyciel magazynu „Wired”.
Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT,dodał: „Nie bez przyczyny tegoroczna konferencja IATA poświęcona budowaniu potencjału przyszłości w transporcie lotniczym odbędzie się w Warszawie. Polska i LOT na przestrzeni kolejnych lat będą odgrywać istotną rolę w rozwoju awiacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a to za sprawą inwestycji w hub przyszłości – Centralny Port Komunikacyjny. Naszym zadaniem będzie wykorzystanie tego potencjału w sposób przemyślany i najlepiej dopasowany do potrzeb obecnych i przyszłych pasażerów.”
Podczas GAPS będą także poruszane następujące tematy: prognozy ekonomiczne oraz prognozy dotyczące pasażerów, wyniki globalnego badania z udziałem pasażerów przeprowadzonego przez IATA w 2019 r., zapewnienie płynnej obsługi pasażerów opartej na przetwarzaniu danych, umożliwienie bezproblemowej podróży pasażerom z ograniczoną mobilnością i niepełnosprawnościami, projektowanie i rozwój optymalnego portu lotniczego, technologia a czynnik ludzki – idealne proporcje.
Nowością będzie strefa Start-up Village GAPS, a już po raz drugi zorganizowany zostanie „bootcamp” NEXTT, którego motywem przewodnim będzie interakcja z nowymi technologiami. Z kolei po raz pierwszy w tym roku planowana jest sesja poświęcona projektowaniu podróży dla pasażerów.
POWIĄZANE WPISY
8 stycznia 2025
Dwa loty dziennie z Poznania do Amsterdamu od 30 marca 2025
Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM zapowiedziały, że zwiększą liczbę połączeń z…
0 Komentarzy2 Minuty
8 stycznia 2025
2024 rok rekordowy dla Lotniska Zielona Góra-Babimost
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zakończył 2024 rok z rekordowym wynikiem 82 887…
0 Komentarzy2 Minuty
3 stycznia 2025
Wizz Air podsumowuje działania w kierunku zrównoważonego rozwoju
Wizz Air zaprezentował coroczny raport pt. „Latanie w kierunku zrównoważonego rozwoju”.…
0 Komentarzy4 Minuty
3 stycznia 2025
Ryanair: 13,6 mln pasażerów w grudniu 2024
3 stycznia Ryanair Holdings opublikował statystyki ruchu za grudzień 2024. Przewoźnik…
0 Komentarzy1 Minuta
2 stycznia 2025
Coral Travel zakontraktował na lato i zimę miejsca w Enter Air za 564,6 mln zł
Enter Air i Coral Travel Poland zawarły umowę dotyczącą usług czarterowych w sezonie lato…
0 Komentarzy2 Minuty
31 grudnia 2024
PLL LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na lotnisku w Chicago
19 grudnia Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na międzynarodowym…
0 Komentarzy2 Minuty
31 grudnia 2024
Ryanair zyska 29 nowych samolotów i 2 tys. miejsc pracy w 2025
Ryanair potwierdził odbiór dostawy do 29 nowych samolotów Boeing 737 w 2025 r. Inwestycja…
0 Komentarzy1 Minuty
30 grudnia 2024
Lotnisko Chopina w Warszawie: modernizacja zapewni przepustowość dla 30 mln pasażerów
Dzięki planowanej modernizacji i zwiększeniu przepustowości w 2029 roku Lotnisko Chopina…
0 Komentarzy3 Minuty
30 grudnia 2024
Katowice Airport: bezpośrednie loty do La Romany w Dominikanie już wystartowały
W sobotę 28 grudnia 2024 roku z Katowice Airport odbył się pierwszy lot czarterowy do…
0 Komentarzy2 Minuty