Hotele Thomasa Cooka z muralami i “escape rooms”

Thomas Cook

Ściany hotelu Cook’s CLub na Krecie zostały ozdobione nowoczesnymi muralami autorstwa artystów z Japonii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W hotelu działa też „escape room” –forma rozrywki zyskująca coraz większą popularność również w Polsce.

Cook‘s Club to nowy koncept hotelowy stworzony przez grupę Thomas Cook, do której w Polsce należy Neckermann Polska. Pierwszy hotel pod marką Cook’s Club został otwarty w czerwcu tego roku w Hersonissos na Krecie. Kolejne 10 obiektów tego typu zostanie otwartych w 2019 roku m.in. na Majorce, w Turcji, na Sardynii i wyspach greckich. Wszystkie będą dostępne w ofercie Neckermann Podróże, który już rozpoczął sprzedaż oferty na lato 2019.

Współczesny turysta i jego styl życia

Cook’s Club chwali się nowoczesnym designem i oryginalną aranżacją przestrzeni. We współpracy z serwisem społecznościowym “Talenthouse” Thomas Cook ogłosił konkurs zapraszając artystów z całego świata do zaprojektowania instalacji artystycznych w hotelu na Krecie, tak aby uchwyciły styl życia współczesnych turystów, a tym samym ducha Cook’s Club.

Prace artystów: Normskiego z Ukrainy, Miyuki Okady z Japonii i Marka Waltersa z Wielkiej Brytanii uznano za najlepsze spośród 600 zgłoszeń i już zdobią ściany hotelu. W jury konkursu zasiadł m.in. Stefan Nilsson, który jest jedną z najbardziej wpływowych postaci szwedzkiego wzornictwa.

Na wakacjach rozwiążesz zagadkę i wyładujesz furię

Cook’s Club na Krecie to także oryginalna oferta rozrywkowa dla pokolenia millenialsów wyznaczająca nowe standardy w branży hotelarskiej. Centrum rozrywki oferuje innowacyjne atrakcje w tym m.in.: „escape rooms”, typowy „rage room” (pokój „wściekłości”) oraz prywatną dyskotekę do imprez w małym gronie.

Escape rooms czyli pokoje zagadek – rozgrywająca się na żywo gra polegająca na rozwiązaniu szeregu łamigłówek, tak aby uwolnić się z pokoju w określonym czasie – cieszą się rosnącą popularnością w największych miastach na całym świecie. Thomas Cook udostępnia pokoje z trzema różnymi scenariuszami. Jednym z nich jest „pokój horroru” nawiązujący do kultowej powieści Stephena Kinga „To”. Gry przewidziane są dla maksymalnie 7 uczestników i trwają ok. 50 minut. Wstęp kosztuje 13,5 euro za osobę.

Kolejną nietypową rozrywką w Cook’s Club jest „rage room” czyli „pokój „wściekłości”. Tego typu miejsca działają w wielu miastach na całym świecie. W Cook’s Club mając do dyspozycji różne sprzęty można bezkarnie wyładować swój stres bijąc wazony i butelki. Wstęp do rage room kosztuje 19,50 euro. Chętnych do korzystania z tego typu relaksu nie brakuje.