Hotele sieci Landmar na Teneryfie nagrodzone za działanie dla środowiska i lokalnych społeczności

fot. materiały prasowe Landmar Hotels

Sieć Landmar Hotels uzyskała certyfikat Travelife Gold dla swoich dwóch hoteli położonych na południowo-zachodnim wybrzeżu Teneryfy: Landmar Playa La Arena i Landmar Costa Los Gigantes. Marka stawia na działania chroniące środowisko, wspierające lokalną społeczność oraz dbanie o dobro pracowników.

Dwa hotele Landmar na Teneryfie uzyskały jeden ze znaczących certyfikatów zrównoważonego zakwaterowania, a jednostka akredytująca przyznała im wyróżnienie: Złotą Pieczęć.

Odsalanie wody, fotowoltaika, oszczędzanie energii

Travelife to międzynarodowy certyfikat, który w drodze zewnętrznego audytu ocenia, czy obiekt noclegowy spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju oraz szacunku społecznego i kulturowego.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że otrzymaliśmy ten certyfikat. W Landmar Hotels jesteśmy głęboko przekonani, że naszym obowiązkiem jest ochrona środowiska i zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko Ten certyfikat pokazuje nam, że jesteśmy na właściwej ścieżce i zachęca nas do dalszych innowacji i nowych rozwiązań” – powiedział José María Teixidó, dyrektor operacyjny Landmar Hotels.

„Travelife to wyróżnienie dla firm, które wykazują zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Aby uzyskać ten certyfikat, sieć Landmar Hotels musiała spełnić szereg wymagań i wykazać się wyjątkową efektywnością środowiskową w obszarach takich jak gospodarka odpadami, redukcja emisji i ochrona zasobów naturalnych” – dodał Teixidó.

Wśród działań na rzecz ochrony środowiska realizowanych przez Landmar Hotels można zwrócić uwagę na wykorzystanie własnej stacji odsalania, dzięki której obiekty pozyskują 98 proc. zużywanej przez nie wody, a także zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 27 proc. od 2019 roku, a także produkowanie energii dzięki panelom fotowoltaicznym rozmieszczonym w obu obiektach. Landmar Hotels angażuje się również w odbudowę środowiska i fauny morskiej.

Inne certyfikaty uzyskane przez Landmar Hotels

Oprócz tego Landmar Hotels posiada trzy inne certyfikaty przyznane za zrównoważony rozwój i szacunek społeczny. Chodzi o pieczęć Ecostars, która ocenia kluczowe elementy zrównoważonego rozwoju w każdym hotelu i mierzy wpływ każdego pobytu na środowisko, certyfikat UNE-EN ISO 14001 oraz wyróżnienie Great Place to Work, uzyskane w 2022 roku.