Ekspansja Louvre Hotels Group w Polsce

Przy Alei Krakowskiej 235 w Warszawie oficjalnie oddano do użytku nowy hotel Golden Tulip Warsaw Airport. Jest to już drugi obiekt tej marki w Warszawie i piąty w Polsce.

Najnowszy hotel intryguje nowoczesną wizualizacją i jako pierwszy prezentuje  nowe logo marki Golden Tulip,  która w zamierzeniach właściciela Louvre Hotels Group, ma stać się wiodącą na świecie siecią ekskluzywnych hoteli.
Do 2020 roku co druga osoba podróżująca w sprawach biznesowych będzie millenialsem. Ludzie należący do tej generacji poszukują usług hotelarskich o wysokim standardzie, pozwalających na utrzymanie równowagi między życiem osobistym i zawodowym, realizację własnych potrzeb i kontakt ze znajomymi, bezpośrednio lub w sieci. Marki potrafiące zaspokoić te oczekiwania odniosą sukces na rynku, dlatego właśnie Golden Tulip podąża w tym kierunku.
Golden Tulip umożliwi czerpanie przyjemności z życia, pracy i podróżowania, bowiem nowa koncepcja marki zakłada, że każda chwila jest okazją do zabawy. Na gości w każdym hotelu czekać więc będą nowe atrakcje do odkrycia.

W centrum hotelu znajdzie się otwarta przestrzeń z wielofunkcyjnym lobby, zaprojektowanym jako nowoczesne miejsce do spędzania czasu. Usługi oferowane przez hotelowe restauracje i bary wykroczą poza standardową ofertę. Będą proponować m.in. dodatkowe atrakcje w ciągu dnia i dopasowanie się do potrzeb gości poprzez serwowanie posiłków w dogodnym dla nich czasie. Aby miło wspominać pobyt w hotelu, osoby podróżujące biznesowo będą mogły w hotelowych gabinetach kosmetycznych przetestować wybrane produkty. Przy sprzyjającej pogodzie, dach hotelu zmieni się w taras z unikatowym widokiem panoramicznym, gdzie będzie można spędzać czas i po powrocie podzielić się tymi wrażeniami z bliskimi osobami.

Kolejny kluczowy motyw nowej tożsamości to zmiana myślenia o hotelu jako o miejscu, w którym się nocuje, na miejsce, w którym spędza się czas. Nie dom, nie biuro, ale hybrydowa przestrzeń, w której toczy się życie gości. Hotele wykroczą poza swoją tradycyjną rolę, wykorzystując elementy bezpośredniego otoczenia. Po wejściu do budynku, interaktywna ściana pozwoli podróżnym zaplanować swój pobyt. Dzięki niej będą mogli sprawdzić bieżące wydarzenia kulturalne i sportowe, najlepsze trasy biegowe, prognozę pogody, połączenia komunikacji miejskiej i informacje o możliwości wspólnych przejazdów taksówką razem z innymi gośćmi hotelu.

W lobby pojawią się sklepy w koncepcji pop-up store, oferujące gościom produkty związane ze sztuką, kulturą i lokalnym rzemiosłem. Będzie można również wypożyczyć tandemy, dwuosobowe rowery, nawiązujące do  holenderskich korzeni marki, które będą kolejna atrakcją i zachętą do wspólnego spędzania czasu.
Impulsem do rozwoju Louvre Hotels Group było jej przejęcie przez chińskiego inwestora Jin Jiang International Holding, piątą na świecie grupę hotelową. Dla Jin Jiang region Europy Środkowo-Wschodniej jest jednym z priorytetowych obszarów rozwoju. Dowodem na to jest utworzenie  stanowiska dyrektora ds. rozwoju na Polskę i Europę Wschodnią, którym został Adam Konieczny.

Louvre Hotels Group, piąta co do wielkości grupa hotelowa w Europie, w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza podwoić liczbę swoich hoteli w naszym kraju. Louvre Hotels Group wraz z Jing Jiang Louvre Azja są głównymi graczami na międzynarodowym rynku hotelowym, z ponad   2500 hotelami w 52 krajach świata. W portfolio posiadają szeroką gamę hoteli, od 1 do 5 gwiazdek z historycznymi markami Louvre Hotels Group /Premiere Classe, Tulip Inn, Golden Tulip, Royal Tulip/, 5 markami sieci Sarovar w Indiach i 4 chińskimi /Metropolo, Jian Inn, Bestay, Goldmet Inn/. Louvre Hotels Group jest spółką zależną Jin Jiang International Holdings Co. Ltd.

Nowych obiektów grupa szuka przede wszystkim w dużych aglomeracjach: Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Szczecinie, Rzeszowie, Białymstoku i Warszawie oraz w mniejszych miastach, mających ok. 100 000 mieszkańców. Chce również wzmocnić swoją dotychczasową obecność w miejscowościach wypoczynkowych i kurortach na pojezierzu mazurskim, wybrzeżu i w górach.

Louvre Hotels Group jest zainteresowana nawiązaniem współpracy z  inwestorami i właścicielami hoteli w oparciu o umowę franczyzy, zarządzania lub najmu.  Rozważa różnorodne inwestycje, w tym np. kompleks hoteli różnych marek, hotel w obiekcie handlowym, czy condo hotel. Jak zapowiedział wiceprezydent d/s operacyjnych w Europie Centralnej i Wschodniej Sebastien Denier , prywatnym inwestorom  zostaną zaoferowane korzystne warunki współpracy, przygotowywane indywidualnie dla każdego rodzaju partnerstwa.

Obiekty powinny mieć co najmniej 50 pokoi i pasować do portfolio grupy. Jako marki nowych hoteli brane są pod uwagę nie tylko te obecne już w Polsce, czyli Golden Tulip, Campanile, czy Premiere Classe, lecz także powracający na polski rynek po kilkuletniej przerwie 3-gwiazdkowy Kyriad oraz nowe na naszym rynku: 4-gwiazdkowy Metropolo i 5-gwiazdkowy Royal Tulip. Nowe marki uzupełnią dotychczasową ofertę Louvre Hotels Group, która w ten sposób będzie w stanie jeszcze lepiej odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby gości.